Odpowiedzialni rodzice

pionadmin, 26 kwiecień, 2011 - 11:50
Katarzyna Bartoszewicz

Ukazała się książka autorstwa Małgorzaty Kościelskiej pt. „Odpowiedzialni rodzice”.

Książka powstała w oparciu o zgromadzone przez Małgorzatę Kościelską osobiste doświadczenia życiowe i zawodowe gromadzone od wielu lat. Pomocne okazały się liczne kontakty z pacjentami oraz prowadzone wraz ze studentami badania nad rozwoje dzieci oraz rodziną. Bazą do napisania książki była także każda forma wiedzy, jaka zawarta została wcześniej w literaturze naukowej, tradycji oraz sztuce.

Już tytuł książki „Odpowiedzialni rodzice” jest sam w sobie wieloznaczny, bowiem pojęcie „odpowiedzialności” posiada wiele znaczeń. Czytelników może zainteresować fakt, jak z punktu widzenia psychologii należy rozwiązywać obecne dylematy wychowawcze z najlepszym skutkiem dla rozwoju dzieci i dobra rodziny.

Odpowiedzi na wiele pytań mogą znaleźć także ci rodzice, którym towarzyszy poczucie winy wobec swoich pociech i którzy szukają w literaturze oraz w kontaktach odpowiedzi na pytanie, gdzie popełnili błąd, jak można poprawić sytuację, wynagrodzić krzywdę, wyrównać drogę rozwoju czy odbudować więzi w rodzinie.

Autorka książki wyjaśnia także, czym cechują się odpowiedzialni rodzice odpowiedzialni ludzie.  W książce jest po trosze mowa o wszystkich tych postaciach rodzicielskiej odpowiedzialności.

Tytuł: Odpowiedzialni rodzice z doświadczeń psychologa
Autor: Małgorzata Kościelska
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza „IMPULS”

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz