PION nagrodzony

marcinl, 5 grudzień, 2016 - 11:57
Joanna Kozłowska

Z naszymi Czytelnikami pragniemy podzielić się wielką radością!

 

1 grudnia Ewelina Węglewska - naczelna redaktor portalu PION, odebrała w Warszawie piękną nagrodę, która uhonorowała trud całego zespołu redakcyjnego.

 

Statuetka zaprojektowana przez znakomitego i utytułowanego artystę, Andrzeja Dłużniewskiego oraz dyplom nadający tytuł IDOL 2016 w kategorii MEDIA, przyznała kapituła Fundacji Szansa dla Niewidomych. Nasz portal zajął I miejsce wśród nominowanych mediów!

 

Nagrodę przekazał prezes Rady Fundatorów i współtwórca organizacji, Igor Busłowicz.

 

Celem konkursu było wskazanie tych środowisk w Polsce, które są szczególnie przyjazne wobec osób z dysfunkcją wzroku. Laureatów wyszukiwano w następujących kategoriach: środowisko, media, urząd, edukacja, firma, instytucja.

 

Drugim laureatem z Poznania okazał się zespół biblioteki poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (w kategorii edukacja).

 

Wręczenie nagród było mocnym akcentem rozpoczynającym dwudniową, doroczną, obecnie już XIV edycję Międzynarodowej Konferencji REHA FOR THE BLIND INPOLAND. W tym roku hasło przewodnie brzmiało: Wybitni niewidomi - ich wpływ na rozwój nowoczesnych społeczeństw – świat dotyku, dźwięku i magnigrafiki.

 

Na spotkanie w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki przybyło ponad dwa tysiące (!) osób z Polski i z zagranicy. W ten sposób zainaugurowano obchody 25-lecia istnienia Fundacji Szansa dla Niewidomych.

 

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęła Małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda.

 

Program był niezwykle bogaty i ciekawy. Liczne wykłady związane z wybitnymi osiągnięciami niewidomych, wskazujące na ich wkład w kształtowanie się społeczeństwa, panele dyskusyjne prowadzone przez znane osobistości i autorytety, prezentacje postaci wybitnych niewidomych muzyków, koncerty solistów i zespołów, maraton audiofilmów, warsztaty audiodeskrypcji i pisma Braille’a, wizażu, spotkania ze specjalistami w dziedzinie rehabilitacji i rozmaitych terapii dedykowanych niewidomym oraz słabo widzącym, wystąpienia przedstawicieli firm będących liderami na tyflorehabilitacyjnym rynku, oferta sprzętu i usług przeznaczonych dla osób z dysfunkcją wzroku, stoiska prezentujące najnowsze osiągnięcia techniki w służbie poprawy komunikacji i orientacji w przestrzeni, a nawet spotkanie ze …świętym Mikołajem(!), to tylko niektóre punkty tej przebogatej we wrażenia imprezy.

 

„Świat dotyku i dźwięku nie jest zaprzeczeniem świata ludzi widzących, lecz jego wartościowym rozwinięciem” - te słowa Marka Kalbarczyka, prezesa zarządu fundacji, wypisane na przyznanym nam dyplomie, nabierają coraz głębszego sensu.

 

Warto było się spotkać. Dziękujemy za piękną nagrodę i słowa, które mocno zachęciły nasdo dalszych działań!

 

fot: Joanna Kozłowska

 

fot: Joanna Kozłowska

 

fot: Joanna Kozłowska

 

fot: Joanna Kozłowska

 

fot: Joanna Kozłowska

 

fot: Joanna Kozłowska

 

fot: Joanna Kozłowska

 

fot: Joanna Kozłowska

2 komentarze

Gratulacje !! Działalność na

Anonim, 6 grudzień, 2016 - 00:13
Gratulacje !! Działalność na rzecz osób niepełnosprawnych zawsze powinna być uszanowana i doceniona np. takimi nagrodami Pozdrawiam Przemysław Jasiński

serdeczne gratulacje dla

Anonim, 5 grudzień, 2016 - 12:49
serdeczne gratulacje dla calego zespolu. Czekamy na dalsze prace i nagrody!

Dodaj nowy komentarz