Transport pomocy humanitarnej do Afganistanu

kasiab, 31 styczeń, 2017 - 14:26
Tomasz Wojczak

3 lutego 2017 r. z wrocławskiego lotniska wojskowego wyruszy organizowany przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” transport pomocy humanitarnej dla dzieci z Afganistanu.

Wczoraj, 30 stycznia 2017 r. w poznańskiej siedzibie tej Fundacji od godziny 9.30 dary pakowano na samochody ciężarowe. Zgodnie z planem po godzinie 10.00 wyruszyły one na wspomniane lotnisko wojskowe. Około godziny 15.00 rozpoczęła się procedura celna, po której zakończeniu, kilka dni później transport wyleci do bazy wojskowej w Bargam, położonej w afgańskiej prowincji Parwan.

Począwszy od listopada 2016 r. kluby „Włóczkersów” z całej Polski dziergały na drutach czapki. Będą one, obok przyborów szkolnych stanowić dużą część trzynastego transportu pomocy humanitarnej. Fundacja planuje też kolejne transporty. Ich terminy zależne są od Dowództwa Operacyjnego Wojska Polskiego i planowanych przez nie lotów.

„Włóczkersi” wydziergali blisko pół tony czapek. Składa się na nią dokładnie 5048 sztuk wełnianych nakryć głowy. „Włóczkersi” działają na terenie całej Polski. Najwięcej czapek stworzyły trzy zrzeszające ich kluby: z Opalenicy, Murowanej Gośliny i Wrocławia.

Do tej pory Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” wysłała do Afganistanu już 30 ton pomocy, w tym 40 tysięcy nakryć głowy. Są one tam niezbędne ze względu ma zimny klimat.

 

fot: Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”

fot: Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”

fot: Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz