Wielkopolski Konwent Osób z Niepełnosprawnościami za nami

marcinl, 16 październik, 2017 - 11:06
Martyna Sergiel, Tomasz Wojczak

13 października 2017 r. o godzinie 10:00 w Auli im. prof. Ziembińskiego Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu odbył się II Wielkopolski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami.

 

Poznański Konwent był jednym z 14 wydarzeń poprzedzających obrady III Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami, który będzie miał miejsce 25 października 2017 r. w Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Wszystkie Konwenty odbywają się pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Organizatorami Konwentu były następujące organizacje: Biuro UAM ds. Studentów z Niepełnosprawnościami poznański oddział Fundacji „Aktywizacja" Oddział Wielkopolski PFRON, Koło Naukowe Edukacji Równościowej "Emancypacja"i Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM „Ad Astra". Wielkopolski Konwent Regionalny uzyskał patronatmedialne Radia Poznań i Wielkopolskiego Portalu Informacyjnego Osób z Niepełnosprawnościami PION oraz Miejskiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Poznaniu.

 

Tematem Konwentu była dyskusja na temat: „Edukacja i doradztwo zawodowe kluczem do rozwoju i pełnej inkluzji społecznej osób z niepełnosprawnościami”. Obrady były niezwykle burzliwe. Dyskusja dotyczyła wypracowania całościowej strategii wspierania osób z niepełnosprawnościami. Hasło II Konwentu „Za niezależnym życiem” stało się przewodnim wątkiem dyskusji, do którego odwoływali się zgłaszający wnioski.

 

Godne życie, dostępność, inkluzja społeczna to nie są przywileje to są podstawowe prawa każdego człowieka.

 

Osoby z niepełnosprawnościami nie są inne, zatem nie powinny być w żaden sposób dyskryminowane.

 

Różnorodność jest zaletą, a tak naprawdę każdy ma jakieś ograniczenia z którymi musi się zmagać, a szacunek dla słabszych jest czymś, co powinno cechować każdego człowieka, wówczas nie trzeba by było o niego walczyć czy się go domagać.

 

Na zakończenie konwentu Portal PION przekazał bilety na uroczystą galęorganizowaną z okazji 10 lat istnienia fundacji „Stworzenia Pana Smolenia”. Sponsorem biletów  była firma  „Bushimi” oferująca catering będący połączeniem kuchni meksykańskiej i japońskiej.

 

 

 

 

 

 

 

1 komentarz

I am so happy to know about

Anonim, 18 grudzień, 2017 - 09:29
I am so happy to know about that normal person like me get free instagram followers online in short span of time.

Dodaj nowy komentarz