Program edukacyjny dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bramie Poznania

marcinl, 21 kwiecień, 2017 - 09:19
Lucyna Kaczmarkiewicz

W marcu i kwietniu Brama Poznania gości wyjątkowe osoby. Na spotkania edukacyjne zaprosiliśmy podopiecznych poznańskich Warsztatów Terapii Zajęciowej. Chcemy, aby ich uczestnicy mogli w pełni aktywnie i przyjemnie spędzić czas w Bramie Poznania. Naszą misją, jako instytucji kultury zarówno społeczną, jaki edukacyjną, jest wspieranie ich procesu terapeutycznego poprzez tworzenie specjalnych, dostosowanych do ich możliwości i potrzeb programów edukacyjnych.

 

W programie biorą udział poznańskie placówki:

 

WTZ Koniczynka www.stowarzyszeniekoniczynka.pl/placowka-1/

WTZ Pomoc Maltańska www.fundacjakawalerowmaltanskich.fc.pl/index.php/wtz-pomoc-maltanska-w-poznaniu

WTZ Śmiałek www.smialek.org/wars_dzial

WTZ Ognik http://spnis.poznan.pl/?page_id=67

WTZ Krzemień http://krzemien.pl

WTZ Przyjaciele http://psouupoznan.prv.pl/po.html

WTZ Pomost http://psouupoznan.prv.pl/po.html

WTZ Amikus http://amikus.poznan.pl

WTZ Przylesie www.wtzprzylesie.pl

 

Podczas wizyty najpierw zwiedzamy cześć ekspozycji opowiadającej o grodzie sprzed 1000 lat. Poznajemy jego mieszkańców i przyglądamy się, jak wspólnie pracowali na rzecz rozwoju wyspy. Sprawdzamy również, jakie przedmioty wytwarzali i czy znalazło się wśród nich coś szczególnego dla najmłodszych dzieci. Spotkanie kontynuujemy w sali warsztatowej, w której szyjemy zabawki sensoryczne i pacynki. Zabawki zostaną przekazane dla Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu i trafia do dzieci na oddziale szpitalnym.

 

25 kwietnia o godz. 10:00 w Bramie Poznania odbędzie się spotkanie, na którym będą uczestnicy Warsztatów Terapii  Zajęciowej (przedstawiciele każdego z poznańskich placówek), którzy brali udział w spotkaniach.

 

Uczestnicy przyniosą ze sobą zabawki sensoryczne szyte podczas wcześniejszych spotkań i przekażą je przedstawicielce Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu. Mamy nadzieję, że umilą czas najmłodszym i pozwolą im odwrócić uwagę od choroby. Więcej informacji o Fundacji tutaj.

 

Więcej informacji o programie tutaj oraz pod nr tel. 61 647 76 27.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz