Spotkanie otwarte w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Mosinie

marcinl, 15 maj, 2019 - 10:06
Martyna Sergiel

W sobotę, 25 maja, o godz. 9:30. w Mosinie przy ul. Topolowej 2 odbędzie się spotkanie otwarte poświęcone nowoczesnym metodom i środkom stosowanym w placówce w pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

 

Organizatorem spotkania adresowanego do rodziców, nauczycieli, psychologów, pedagogów, specjalistów z zakresu rehabilitacji oraz studentów pedagogiki specjalnej i kierunków pokrewnych jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Mosinie.

 

W programie m.in. spacer po ośrodku, zapoznanie ze specyfiką zajęć prowadzonych w specjalistycznych pracowniach na nowatorskim sprzęcie, a także możliwość wzięcia udziału w wybranych działaniach (warsztatach) prowadzonych, na co dzień na terenie placówki.

 

Uczestnicy spotkania będą mogli także zapoznać się z ofertą edukacyjno-terapeutyczną ośrodka oraz uzyskają informacje na temat realizowanych tam zadań wynikających z programu kompleksowego wsparcia dla rodzin, Za życiem”. Na mocy podpisanego między Starostwem Powiatowym w Poznaniu a Ministerstwem Edukacji Narodowej porozumienia placówka w Mosinie pełni rolę wiodącego Ośrodka Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczego.

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz