Czy będzie nowy Bocelli…?

marcinl, 14 styczeń, 2013 - 10:06
Ewelina Węglewska

Kto z nas nie zna boskiego głosu Andrei Bocellego, czy też nie pamięta telefonicznych wyznań Stevie’go Wondera?

 

Krakowskie Kluby Lions organizują I Światowy Festiwal Piosenki dla Niewidomych „Głos z serca". Konkurs adresowany jest do utalentowanych wokalistów z niepełnosprawnością wzroku,którzy nie funkcjonują w środowisku profesjonalnych muzyków. Organizatorzy chcą, aby dzięki konkursowi niewidomi i słabowidzący uczestnicy zostali zauważeni i rozpoczęli prawdziwą karierę zawodową.

 

Miejscem Festiwalu będzie Kraków, miasto wyróżnione przez Komisję Europejską w finale konkursu Access City Award 2011 za inicjatywy ułatwiające życie osobom niepełnosprawnym. Do osiągnięć Krakowa w tym zakresie należy m.in. stworzenie specjalnej trasy turystycznej dla niewidomych, która dzięki makietom, mapom i technologii GPS udostępnia dziedzictwo kulturowe Krakowa osobom niewidomym i słabowidzącym.

 

W organizację przedsięwzięcia włączyły się Kluby Lions na całym świecie. Jak zapewnił mnie Jacek Legendziewicz z krakowskiego Lions Klubu są już pierwsze zgłoszenia z Europy. W Krakowie już przeprowadzono eliminacje. Poznań się właśnie przygotowuje. Myślę, że Halina Benedyk, która w naszym mieście będzie przewodniczyła jury, dokona dobregowyboru. Może to właśnie z Wielkopolski będzie pochodził nowy Andrea Bocelli…?

 

Zapytałam Jacka Legendziewicza, czy po cichu myśli o odkryciu takiego talentu i odpowiedź była oczywiście twierdząca. Pan Jacek powiedział mi też o podjętych rozmowach z włoskimiLions Klubami z fundacją AndreiBocelliego. Właśnietrwająrozmowy, aby artysta był gościem honorowym festiwalu. Jest jeszcze trochę czasu, bo festiwal planowany jest na listopad tego roku. Rozmowy idą w dobrym kierunku.

 

Na razie spieszyć się muszą tylko poszczególne Lions Kluby.Klub powinien znaleźć dobrego kompozytora, autora tekstu i aranżera, aby stworzyć zupełnie nową piosenkę i podarować ją zainteresowanej osobie niewidomej. Nagrane piosenki należy dostarczyć do biura organizacyjnego Festiwalu do 21. marca 2013 roku. Po weryfikacji nagrań, najlepsi wykonawcy zostaną zaproszeni do zaśpiewania swojej piosenki na żywo przed publicznością festiwalową. Zwycięzców wybierze profesjonalne,międzynarodowe jury, a obecni na sali słuchacze wytypują swoich ulubieńców do specjalnej nagrody publiczności. Nagrodą w I Światowym Festiwalu Piosenki dla Niewidomych „Głos z serca" będzie nagranie i promocja płyty przez znaną wytwórnię fonograficzną. Czekamy na nowe głosy.

 

Osoby zainteresowane udziałem w festiwalu powinny skontaktować się z Klubem Lions najbliższym swojego miejsca zamieszkania. Można także zgłosić się bezpośrednio do biura organizacyjnego festiwalu, które pomoże znaleźć Klub Lions najbliżej miejsca zamieszkania kandydata. Zgłoszenia takie należy wysyłać pod adres festival@jordan.pl.

 

Szczegółowe zasady konkursu i inne informacje na temat Festiwalu znajdą Czytelnicy na stronie www.festival.jordan.pl.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz