Słoneczny wernisaż

marcinl, 11 czerwiec, 2013 - 09:51
Magdalena Dąbrowska

Wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Balewskiej i grupy Lagunart.pl odbył się 7 czerwca w galerii Domu Kultury ODK Pod Lipam w Poznaniu. Jak podkreśliła Agnieszka Balewska podczas otwarcia wernisażu, grupę Lagunart.pl tworzy wspólnie z Katarzyną Rankiewicz i Piotrem Pawlakiem. Ideą  grupy jest przekazywanie poprzez słowa i obrazy emocji w sposób pozytywny, zostawienie dobrej energii.

 

Trójkę artystów malarzy łączy w ich twórczości charakterystyczna intensywność barw, choć każdy z nich posiada własny, odmienny styl.

 

Agnieszka Balewska pokazała autorską kolekcję prac zatytułowaną „Kora Słońca” charakteryzującą się nasyceniem  kolorów, wywołującą wrażenie ciągłego ruchu. Obrazy pt. „Trzy światła” obejmowały razem dwie ekspozycje, dwóch twórców – „Kadry chwili” Katarzyny Rankiewicz a także „Kobiety cytrynowe” Piotra Pawlaka.

 

Na kolekcję „Kadr chwil” złożyły się dzieła powstałe między 1995-2013 rokiem. Inspiracją do ich powstania były m.in. podróże, a składają się na nią pejzaże oraz martwa natura, wszystkie malowane techniką olejną. Choć prace te niosą znamiona sztuki naiwnej ich autorka posiada wykształcenie plastyczne.

 

Ostatnią z ekspozycji stanowiły „Kobiety cytrynowe”, nad którą Piotr Pawlak pracował od 2000 do 2013 roku. To również malowane techniką olejną prace z dominującym odcieniem żółci w różnychtonacjach, powstałe z inspiracji malarstwem strukturalnym.

 

Od strony organizacyjnej wieczór był przygotowany bardzo starannie, z dbałością o detale – nie zabrakło subtelnej oprawy muzycznej, którą stanowiły nagrania zespołu Clannad. Widzowie mogli nie tylko porozmawiać z twórcami (chętnie dzielącymi się swoją wiedzą), ale i podzielić się wrażeniami na temat wystawionych obrazów przy przygotowanym z tej okazji poczęstunku. W ramach wsparcia grupymożna było kupić cegiełkę - przedmioty wykonane ręcznie przez Sophy de Lagunart, noszące nazwę „Skrawki pod kawki”.

 

Część kolekcji będzie można jeszcze obejrzeć do 21.06.2013 b.r., wstęp wolny.

 

(I p., Dom kultury ODK Pod Lipami, na osiedlu Pod Lipami 108a).

W tle prace Piotra Pawlaka

 

Obraz Agnieszki Balewskiej

 

Obraz Katarzyny Rankiewicz

 

Obraz Piotra Pawlaka

1 komentarz

Jak dobrze odpocząć od

Anonim, 1 sierpień, 2013 - 13:08
Jak dobrze odpocząć od codzienności, obcować ze sztuką. Te obrazy są dziełem, są bodzcem do dalszego życia. Twórcom życzę radości , miłości, usmiechu losu i pogody ducha. Janka Bezler z Wałcza.

Dodaj nowy komentarz