„Środek jest tam, gdzie jestem ja” - niezwykły spektakl WTZ Przylesie

marcinl, 8 listopad, 2017 - 12:13
Martyna Sergiel

6 listopada br., na „deskach” Centrum Kultury Zamek w Poznaniu odegrany został ostatni w tym roku spektakl zatytułowany „Środek jest tam, gdzie jestem ja” w reżyserii Ewy Szumskiej.

 

Na scenie zagościł przypadek, ale samo przedstawienie zdecydowanie nie było kwestią przypadku, ale ciekawą realizacją nietuzinkowego pomysłu. Jak mówi Ewa Szumska inspiracją dla powstania scenariusza był wiersz Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Przedstawienie skupiało się na ukazaniu błahych czynności, z których, właśnie dzięki ich prostocie można czerpać radość. Spektakl przypominał czasy, kiedy było się jeszcze dzieckiem i każdy przedmiot, który trafił w ręce mógł posłużyć jako atrybut do zabawy. Jednak nie można skupiać się tylko na dosłownym znaczeniu przedstawienia, bowiem byłoby to dużym uproszczeniem. W figlarnych zabawach kryło się drugie dno poszukiwania uwagi odbiorcy i akceptacji.

 

„Środek jest tam, gdzie jestem ja” - tytuł dla mnie jednoznacznie przywołuje na myśl centrum, serce. Serce ogromne, które stoi otworem dla wszystkich, którzy zechcą odpowiedzieć i dać się wciągnąć do gry kontekstami i znaczeniami. Bo środek jest tam, gdzie jest ktoś dla nas ważny, mający wiele do przekazania i spotykający się z szacunkiem.

 

Przedstawienie zrealizowane zostało w ramach programu „Teatr Powszechny”, a grupę aktorów tworzyli uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej „Przylesie” działającego w ramach Stowarzyszenia Na Tak.

 

fot. Tomasz Wojczak

 

fot. Tomasz Wojczak

 

fot. Tomasz Wojczak

 

fot. Tomasz Wojczak

 

fot. Tomasz Wojczak

 

fot. Tomasz Wojczak

3 komentarze

I continuously keep on coming

Anonim, 11 luty, 2018 - 11:03
I continuously keep on coming to your site again just in case you have posted new contents. Fort Lauderdale Car Equity Loans

A majuscule website with

Anonim, 12 styczeń, 2018 - 18:12
A majuscule website with engrossing and incomparable physical what else would you condition. Mark Curry payday lender

I feel really nice reading

Anonim, 13 grudzień, 2017 - 21:18
I feel really nice reading these articles I mean there are writers that can write good material. makita cordless drills

Dodaj nowy komentarz