Gala Finałowa XII edycji Konkursu Lodołamacze 2017

marcinl, 28 wrzesień, 2017 - 12:31
red.

Dnia 27 września 2017 roku na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Gala wręczenia nagrody „lodołamacza”.

 

Uhonorowani zostali pracodawcy, którzy - jak mówiła Pierwsza Dama - „umiejętnie i konsekwentnie kruszą lody obojętności wobec osób z niepełnosprawnościami”.

 

Konkurs dla pracodawców, instytucji i osób wspierających zatrudnienie niepełnosprawnych już po raz trzeci odbywał się pod honorowym patronatem Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy.

 

Podczas gali wręczono statuetki pracodawcom w kategoriach: Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy oraz Lodołamacz Instytucja.

 

Kapituła przyznała tytuły honorowe: Lodołamacz Specjalny 2017 Bartłomiejowi Skrzyńskiemu - rzecznikowi Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych, dziennikarzowi i społecznikowi oraz Super Lodołamacz 2017 - Fundacji Bez Tajemnic organizującej ogólnopolską inicjatywę „Zakrętki.info”.

 

Podczas uroczystości wręczone zostały również odznaczenia państwowe: dwa Złote Krzyże Zasługi oraz dwa Srebrne Krzyże Zasługi.

 

Organizatorem konkursu „Lodołamacze” jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych założona przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. W 2017 roku odbyła się jego XII edycja.

 

W przemówieniu Pani Prezydentowej nie zabrakło krzepiących słów o odwadze, jakiej z pewnością nie brakuje pracodawcom, którzy są otwarci i łamią stereotypy, dając przy tym szansę i udowadniając, że praca jest dla każdego, a osoby z niepełnosprawnościami są nierzadko znakomitymi pracownikami, w których warto inwestować.

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj i tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz