Miss Polski na wózku 2014

marcinl, 18 sierpień, 2014 - 13:27
E.W.

W ubiegłą sobotę odbył się finał wyborów Miss Polski na wózku 2014. Gala Finałowa odbyła się w Amfiteatrze w parku Górczewska na warszawskim Bemowie. Całość poprzedził piknik integracyjny.

 

Była to już druga edycja konkursu, której organizatorem była fundacja Jedyna Taka przy współpracy z Fundacją PZU, oraz Bemowskim Centrum Kultury.

 

Głównym celem imprezy, jest zmiana wizerunkowa osób z niepełnosprawnością, a w szczególności kobiet.

 

W sobotni wieczór zaszczytny tytuł Miss Polski na wózku 2014 zdobyła Julia Torla ze Stalowej Woli. Julia Torla jest 19-letnią optymistką lubiącą nowe wyzwania. Docenia każdy dzień i wykorzystuje go jak najlepiej potrafi.

 

Kolejne tytuły trafiły do: Wicemiss Polski na wózku 2014 - Beata Jałocha z Krakowa, II Wicemiss - Monika Florczuk z Gdańska, Miss Publiczności ponownie Julia Torla, Miss Foto - Aleksandra Karpińska z Rawy Mazowieckiej i Miss Popularności dobrze już znana Beata Jałocha.

 

W finałowej dwunastce znalazła się też poznanianka - Agnieszka Bojarska. Nie trafiła wprawdzie do ścisłego finału, ale i tak została dostrzeżona. Będzie twarzą …, ale o tym już wkrótce opowie naszym Czytelnikom ona sama.

 

Sukces pierwszej edycji konkursu przyczynił się do zwiększenia ilości zgłoszeń w tym roku. W ubiegłorocznej zgłosiło się 72 kandydatek, a w tegorocznej było 78 pań z całej Polski. W tegorocznej edycji dziesięć finalistek wyłoniono w wyniku głosowania SMS, a dwie uczestniczki dostały „Dzikie karty", przyznane przez Jury.

 

Transmisję z wyborów Miss Polski na wózku 2014 można było oglądać na żywo w Internecie. Obciążenie było jedna tak duże, że internauci odchodzili rozczarowani od komputerów. Jak zapewniali mnie pracownicy fundacji Jedyna Taka relacja z wyborów miss będzie dostępna na stronie fundacji www.jedyna-taka.pl.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz