Pokaz Piękno bez granic Poznań 2017

marcinl, 21 kwiecień, 2017 - 12:29
red.

22 i 23 kwietnia 2017 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonie nr. 3 Fundacja „Nigdy nie jest za późno” i jej Partnerzy organizują pokaz z udziałem osób z niepełnosprawnościami o nazwie Piękno bez granic Poznań 2017.

 

Wraz z Fundacją Nigdy nie jest za późno wydarzenie współorganizują firmy Kaaral Polska,  Folaroni Make Up Atelier Paris Poland, Atelier Ostaszewska, Gmina Tarnowo Podgórne, Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka Podaj dalej oraz MTP.

 

Pokaz finałowy odbędzie się w niedziele 23 kwietnia 2017 r. w godz. od 13:55 do 14:25.

 

„Piękno bez granic Poznań 2017'' to projekt łamiący bariery i stereotypy. Organizatorzy wierzą, że piękno jest stanem umysłu i wrażliwości, niezależnym od stopnia sprawności. Chcą pokazać, że osoby z Zespołem Downa oraz niepełnosprawne ruchowo żyją pośród nas. Ludzie ci mają prawo czuć się i wyglądać pięknie oraz mieć swoje pasje i marzenia. Stąd Organizatorzy wzięli pomysł na kampanię ukazującą ich determinację i prawdziwe piękno. Podczas pokazu w roli modelek i modeli wystąpią nasze Motyle (tj. dziewczyny z Zespołem Downa) i Orły (ludzie na wózkach inwalidzkich). Ubrani będą w przepiękne kreacje Kamy Ostaszewskiej. Choreografię przygotowała Ewę Sobiak - choreograf, pedagog i inspektor Polskiego Teatru Tańca.

 

Na stoisku targowym Fundacji „Nigdy nie jest za późno” przedstawione zostaną obrazy powstałe pod okiem światowej sławy abstrakcjonistki Beaty Pflanz na pierwszych w Polsce integracyjnych arteterapeutycznych warsztatach,, Namaluj swój świat''. Uczestniczyły w nich osoby z niepełnosprawnością intelektualną i gimnazjaliści.

 

Wstęp na targi jest odpłatny.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz