Przejdź do treści

Poznański ogród zoologiczny ma nowych lokatorów

Na zdjęciu mała wielbłądzica Galia w towarzystwie reszty stada

W Ogrodzie zoologicznym w Poznaniu powoli zadomawiają się nowi lokatorzy. Z początkiem wiosny na świat przyszło kilkoro zwierzęcych potomków.

W ostatnich dniach ogród poinformował o narodzinach trzech maluchów: wielbłąda baktriana i dwóch kangurów olbrzymich. Torbacze narodziły się już latem, ale dopiero niedawno wyjrzały na świat.

Około dwóch tygodni temu do dorosłego stada baktrianów, czyli wielbłądów dwugarbnych, dołączyła maleńka wielbłądzica – Galia. Nowa lokatorka zoo jest w dobrej kondycji i z ciekawością poznaje ogród i innych członków rodziny.

„Wielbłądzie stado z poznańskiego zoo składa się z ośmiu dorosłych wielbłądów – samca Mustafy i siedmiu samic: Gai, Wanilii, Saidi, Nasiry, Sarabi i Hany. W stanie dzikim batriany występują w Azji (przede wszystkim w Chinach i Mongolii), największa dzika populacja, licząca około tysiąca sztuk żyje na pustyni Gobi. Dorosły baktrian, choć mniejszy od wielbłąda jednogarbnego, mierzy w kłębie około 2 metrów (razem z garbami) i waży nawet ponad 800 kg” – informuje Głos Wielkopolski.

Kolejne pozytywne zaskoczenie sprawiły dwa małe kangury olbrzymie, które „wychyliły się już” z maminych toreb.

Kangury opuszczają bezpieczne schronienie w brzuchu samic dopiero po około 10 miesiącach od urodzenia, a przez kolejne 3 kwartały mleko mam stanowi uzupełnienie ich diety.

Osoby, które chcą przekonać się jak wyglądają nowi i starzy bywalcy poznańskiego zoo mają taką okazję w sezonie letnim codziennie w godz. 9-17.

Z dokładnymi godzinami otwarcia Nowego ZOO można zapoznać się tutaj.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz