Forum Wielkopolski Portal Informacyjny Osób Niepełnosprawnych :: Forum Strona Główna Wielkopolski Portal Informacyjny Osób Niepełnosprawnych :: Forum

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wniosek o ubezwłasnowolnienie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wielkopolski Portal Informacyjny Osób Niepełnosprawnych :: Forum Strona Główna -> Ubezwłasnowolnienie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Edyta
Gość

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 7:21 pm    Temat postu: Wniosek o ubezwłasnowolnienie Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś kiedyś składał wniosek o ubezwłasnowolnienie i wie ile to może kosztowac i ile to trwa ??? dziekuje za pomoc.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 11:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem ile kosztuje, ale podobno można składać wniosek do sądu o zwolnienie z opłaty w przypadku trudniejszej sytuacji finansowej.
W mroźną noc pozdrawiam ciepło
Powrót do góry
renata

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 8:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z fragmentów przepisów, które są na pionie wynika, że jest to kwota 30 lub 40 zł.
http://www.pion.pl/temat_pion.php?pokaz_art=T&id_art=27&id=

Ale chyba rzeczywiście powinien się wypowiedzieć ktoś, kto już to przeszedł albo prawnik, który się dobrze na tym zna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Modra
Gość

PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 7:13 pm    Temat postu: droga o ubezwłasnowolnienie Odpowiedz z cytatem

Hej, przeszłam w Sądzie drogę o ubezwłasnowolnienie.

Najpierw złożyłam do Sądu wniosek o ubezwłasnowolnienie.
Po ośmiu dniach przyszło postanowienie o dopuszczeniu do rozpatrzenia sprawy i nakaz wpłaty 250,00.
Po dwóch m-cach od wpłaty została wyznaczona wizyta u biegłego lekarza psychiatry.
Po 2 tygodniach od wizyty u lekarza Sąd przysłał odpis opinii biegłego, zapytanie czy wnosi się o przesłuchanie biegłego i z prośbą o podanie kuratora.
Następnie wyznaczono rozprawę, która odbyła się po 4 miesiącach od złożenia wniosku o ubezwłasnowolnienie.
Wpłata 250,00 była na opłatę kosztów biegłego.

Pozdrawiam.

Modra.
Powrót do góry
Modra
Gość

PostWysłany: Wto Sty 17, 2006 3:55 pm    Temat postu: jeszcze jedno Odpowiedz z cytatem

jeszcze jedno
Jak składałam wniosek o ubezwłasnowolnienie to musiałam kupić znaczki za 30,00 (słownie: trzydzieścizłotych).
Powrót do góry
Funia

PostWysłany: Pią Lut 24, 2006 3:08 pm    Temat postu: Re: droga o ubezwłasnowolnienie Odpowiedz z cytatem

Czesc Modra,

Z jakiego miasta jestes? Ja zlożyłam dopiero wniosek do Sądu Okręgowego w Szczecinie i nie wiem czy tu ta cała procedura tutaj nie będzie dłuższa. Zależy mi na czasie.

Pozdrawiam
Funia
Danka

PostWysłany: Sro Lip 12, 2006 5:33 pm    Temat postu: czy mój brat, dla którego chcę być op, prawnym zamieszkał z Odpowiedz z cytatem

Czy możliwe jest ,by mój brat, który mieszka sam, po uzyskaniu przeze mnie opiekuna prawnego, móze zamieszkać wraz ze mną?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wielkopolski Portal Informacyjny Osób Niepełnosprawnych :: Forum Strona Główna -> Ubezwłasnowolnienie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: