Przejdź do treści

Poznański Pakiet pomocowy dla NGO

Plakat promujący rekomendacje Urzędu Miasta Poznania dla organizacji pozarządowych

Epidemia koronawirusa negatywnie wpłynęła również na funkcjonujące w Poznaniu organizacje trzeciego sektora.

In general, drug names in english tend to be brief and easy to remember. These are two of the most common side effects of doxycycline which https://bbjetcloud.com/19393-cialis-5-mg-inefficace-90156/ are nausea and rash. Valium is a schedule iv prescription drug and the active ingredient of the over-the-counter drug valium.

It may take up to six months for the drug to show its full effects. Clomid is a synthetic potenzmittel ohne rezept in apotheke kaufen estrogen, and according to its website, it is commonly called an estrogen because it is a type of estrogen. For long-term therapy, the dosage should not be less often than once every 4 weeks.

Władze stolicy Wielkopolski przygotowały pakiet rozwiązań dla lokalnych organizacji pozarządowych. NGO. Po to by zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii, w Poznaniu zamknięto wszystkie placówki oświatowe, przedszkola, żłobki, instytucje kultury, obiekty sportowe i centra handlowe. Odgórnie zadecydowano także o tym, że wydarzenia i imprezy o charakterze masowym zostają odwołane. Tymczasem działalności części organizacji pozarządowych w stolicy Wielkopolski polega właśnie na organizowaniu różnego typu wydarzeń i prowadzeniu placówek oświatowych. Władze Miasta Poznania rekomendują, także by na czas epidemii koronawirusa, zawieszono lub odwołano wydarzenia o charakterze bezpośrednich spotkań, konsultacji, konferencji, wydarzeń o charakterze kulturalnym i sportowym. Dotyczy to również tego typu zdarzeń realizowanych w ramach umów dotacyjnych zawartych z Miastem Poznań.

Urząd Miasta Poznania prosi organizacje pozarządowe o uważną lekturę i analizę umów dotacyjnych zawartych z Miastem na realizację zadań publicznych. Chodzi tu zwłaszcza o zapisy dotyczące odwoływania, zawieszania lub przesunięcia spotkań i zajęć. W wypadku jeśli władze organizacji trzeciego sektora uznają, że istnieje potrzeba, to proszone są o wysłanie wiadomości email do odpowiedniego pracownika wydziału/oddziału merytorycznego Urzędu Miasta Poznania odpowiedzialnego ze strony Miasta za umowę. Tego typu zgłoszenie będzie uważane za oficjalny wniosek do stworzenia ewentualnego aneksu do umowy. Pracownicy Urzędu Miasta Poznania proszę o podawanie w tytule maila numeru umowy oraz tytułu realizowanego zadania.

Władze Miasta obiecały dołożyć wszelkich starań, o to by dotacje zostały pozytywnie rozliczone. Urzędnicy mają podchodzić elastycznie do harmonogramów działań i rezultatów, które miały być ich wynikiem. Pracownicy Urzędu Miasta proszą o informowanie na bieżąco o zmianach, które należałoby wprowadzić do umów dotacyjnych. Wszystkie projekty będą analizowane indywidualnie.

We wszystkich umowach dotacyjnych zawartych przez NGO z Miastem znajduje się zapis o „osobie do kontaktu”. W przypadku pytań należy skontaktować się z odpowiedzialną za dany projekt komórką merytoryczną Urzędu Miasta Poznania lub Oddziałem Koordynacji Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi na adres: ngo@um.poznan.pl.

Władze Miasta zachęcają również do zapoznania się z informatorem o aktualnych ogłoszonych przez Poznań konkursach dedykowanych organizacjom pozarządowym. Można go znaleźć tutaj.

Organizacje trzeciego sektora mogą także korzystać z ulg dotyczących czynszu. Jest to możliwe jeśli wynajmują lokal bezpośrednio z zasobów miasta lub za pośrednictwem Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych. Informacje na temat możliwości ubiegania się o ulgi oraz odpowiedzi na pytania odnoszące się do problemów związanych z odbiorem odpadów można znaleźć tutaj.

Opracowano na podstawie artykułu dostępnego tutaj.