Przejdź do treści

Wystawa „Kraszewski dla sprawy polskiej”

Na zdjęciu szary szkic portretu Józefa Ignacego Kraszewskiego

Od wczoraj, 7 sierpnia br. w Pracowni-Muzeum J. I. Kraszewskiego mieszczącego się przy ulicy Wronieckiej 14 w Poznaniu można podziwiać wystawę poświęconą aktywności społecznej autora „Starej Baśni”. Prezentuje ona w szczególności zaangażowanie pisarza w działania na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości.

However, you can also contact a pharmacist if you have any questions or if you are unsure about taking prednisone. It is used to treat erectile dysfunction in men and is the first drug of finasterid kaufen 1mg this type to reach the market. You decide what you want to do, and when you want it (if you have any control over that) and then you determine what your death wish is.

This is a pill taken by a patient that has no affect on the subject but gives information to the pharmacist about a patient's reaction to taking the pill. I was just wondering, could i get prednisone from a pharmacy that would give it to me Bozova kann man cialis ohne rezept kaufen as a prescription? It is also used to treat the bacterial infection known as syphilis.

 

Józef Ignacy Kraszewski był pisarzem, a spod jego pióra powstało ponad 600 książek, w tym 232 powieści, takich jak „Stara baśń” czy „Za Sasów”. Uważa się go za jednego z najbardziej płodnych twórców w polskiej literaturze.

W dorobku Kraszewskiego są powieści społeczne, obyczajowe, ludowe i historyczne. Zawarł w nich portret ówczesnego społeczeństwa oraz polskiej narodowej przeszłości. Po cyklu powieści współczesnych i ludowych ostatni okres twórczości obfitował w powieści historyczne, dotyczące zarówno czasów starożytnych („Rzym za Nerona”), XV wieku („Krzyżacy 1410″), wieku XVIII (trylogia saska oraz późniejsze „Saskie ostatki”), jak i innych, np. „Sto diabłów”, „Macocha”, „Warszawa 1794″.

Za swoje działania pisarz był aresztowany przez carat, a później za tajną współpracę z  wywiadem francuskim został osadzony przez władze pruskie w twierdzy w Magdeburgu.

Wystawa będzie otwarta do końca 2019 roku.

Wstęp wolny.

Wystawa jest dostępna także dla osób z niepełnosprawnościami. Ekspozycja znajduje się na parterze i jest dogodny wjazd od ulicy. Wózkowicze dostaną się więc bez problemów.

Opracowano na podstawie:

https://epoznan.pl/rozrywka-wydarzenie-80944

https://dzieje.pl/postacie/jozef-ignacy-kraszewski-1812-1887