Bariery są w głowach!!! Odwiedź Tatry

zdjecie do podglądu
Morskie Oko. Na zdjęciu widać jezioro na tle wysokich ośnieżonych szczytów górskich i przyrody

Miłość do Tatr nie zna ograniczeń. Osoby z niepełnosprawnościami również mogą zakochać się w tym jednym z najpiękniejszych z polskich pasm górskich. Prezentujemy zestawienie miejsc dostępnych dla osób z niepełnosprawnością ruchową znajdujących się w Tatrach.

ŚCIEŻKA KORONAMI DRZEW

Ścieżka Koronami Drzew mieści się 40 kilometrów od Zakopanego w słowackiej miejscowości Zdziar znajdującej się w Dolinie Bachledzkiej. Ścieżka ta ma 603 metry, punkty dydaktyczne i tzw. punkty adrenaliny. Z wieży widokowej można podziwiać Pieniny i panoramę Tatr.

MORSKIE OKO

Do tego położonego w górach jeziora można dostać się bez trudności technicznych. Szlak wiedzie drogą asfaltową. Morskie Oko to najpiękniejsze z górskich jezior w naszym kraju.

DOLINA CHOCHOŁOWSKA

Dolina ta jest najdłuższa doliną w polskiej części Tatr. Szczególnie piękna jest wczesną wiosną, gdy masowo zakwitają na niej krokusy.

KOLEJKA NA KASPROWY WIERCH

Kolej linowa na Kasprowy Wierch jest jedną z najpopularniejszych atrakcji dla turystów wypoczywających w Tatrach. W trakcie przejazdu z Kuźnic na Kasprowy Wierch można podziwiać piękne widoki. Widok z Kasprowego Wierchu naprawdę zapiera dech w piersiach.

GUBAŁÓWKA

Na górze tej znajduje się m. in. ośrodek narciarski, zjeżdżalnia grawitacyjna, liczne restauracje i najwyżej położona piaszczysta plaża w Polsce.

ŚLĄSKI DOM

Śląski Dom znajduje się w Dolinie Wielickiej, która jest jedną z najmniejszych tatrzańskich dolin. Miejsce to znajduje się tuż obok Wielickiego Stawu, u stóp Gerlacha. Całą trasę można pokonać drogą asfaltową.

HREBIENOK

W Polsce miejsce znane jest również pod nazwą Smokowieckie Siodełko. Można w niespełna 5 minut dostać się na to miejsce przy pomocy kolejki. Z Hrebienoka rozciąga się  piękny widok na grupę Łomnicy, m. in. Łomnicę i Pośrednią Grań.

KOLEJKA NA ŁOMNICĘ

Łomnica jest to drugi co do wysokości szczyt w Tatrach. Czas wjazdu na tę górę kolejką wynosi 9 minut. Widok z tarasu widokowego na szczycie zapiera dech w piersiach.

SZCZYRBSKIE JEZIORO

Štrbské Pleso jest to miejscowość położona u samych stóp Tatr Wysokich na Słowacji. Główną jego atrakcją jest jezioro o tej samej nazwie. Dookoła niego wije się ścieżka rekreacyjna.

Opracowano na podstawie artykułu Kingi Sołtys, który dostępny jest tutaj.

Komentarze