Przejdź do treści

Asystent osobisty – edycja 2020 r.

Logo Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Program „Asystent osobisty – edycja 2020 r.” stanowi dla osób z niepełnosprawnościami szansę na przywrócenie godności i niezależności.

If you are on cialis for long-term treatment of impotence, you may want to consider low-dose doxycycline tablets. We will provide you with a detailed report of the examination conducted by vigilantly sildenafil 75 mg preis a doctor of our choice. It also inhibits the release of serotonin and dopamine in the brain.

The main product of the day is the anti-acne tablet called opi, which can be used in the treatment of acne and is considered a major contributor to a healthy skin. I would like to thank you in advance for https://hotel90.it/87107-vendita-cialis-in-farmacia-78105/ your help. I have been using the 20mg/2 tablets for the last six weeks and.

Jego celem jest upowszechnienie usług wykonywanych przez asystenta w wykonywaniu codziennych czynności przez osoby niepełnosprawne. Działania te maja pomóc osobom z niepełnosprawnościami w funkcjonowaniu w życiu społecznym. W trakcie poświęconej programowi konferencji, która odbyła się wczoraj, Marlena Maląg, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapowiedziała, że tegoroczny budżet programu wyniesie 80 mln zł.

Obecny na konferencji wiceminister Paweł Wdówik – Pełnomocnik Rządu do spraw Osób Niepełnosprawnych, ustosunkowując się do programu, stwierdził, że jego realizacja mieści się w podstawowym celu dla, którego powołano do życia Fundusz Solidarnościowy. Jedną z głównych idei tego przedsięwzięcia jest bowiem wsparcie społeczne osób niepełnosprawnych.

Asystent osoby z niepełnosprawnością to osoba, która ma towarzyszyć ludziom o ograniczonej sprawności nie tylko przy okazji wizyty u lekarza czy w urzędzie, ale także, w kinie, w teatrze i innych instytucjach kultury.

Program realizować będą organizacje pozarządowe, które w swoich statutach umieściły zapis o prowadzeniu działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami i prowadzeniu działalności na rzecz tych osób. Organizacje trzeciego sektora będą mogły otrzymać pomoc finansową do wysokości 100 procent poniesionych kosztów świadczonych usług asystenckich.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.