Przejdź do treści

Jak rozmawiać z dzieckiem o niepełnosprawności

Grafika promująca poradnik „Pogaduchy o niepełnosprawności” - dla dzieci i rodziców

W celu uświadamiania rodziców i nauczycieli dzieci pełnosprawnych zawiązuje się w naszym kraju wiele inicjatyw, które tematykę niepełnosprawności chcą zobrazować najmłodszym w atrakcyjny i przystępny dla nich sposób.

For such uses, tamodex 20 is usually taken daily as directed. The combination is being Nikopol’ kamagra gel kaufen tested for the prevention of migraine headaches. The amoxicillin dose was taken as a standard dose of 500mg three times per day.

Erythromycin ophthalmic ointment (emo) is a new drug-therapeutic class of drugs that contains a broad-spectrum antibiotic that was originally developed to treat bacterial resistant endophthalmitis.[@b1-opth-6-1407] emo was developed by the university of texas m.d. I https://termoli.net/78543-viagra-da-100-prezzo-73498/ also noticed the same symptoms when taking other medications. In the case of breast cancer, a patient's age, the number of positive lymph nodes, and type of surgery are all factors to be considered in the cost of tamoxifen.

Im wcześniej zrobi to rodzic, tym lepiej. Zasięgnąć wiedzy oraz porad na temat tego jak rozmawiać z dziećmi o niepełnosprawności można np. z poradnika Fundacji Oswoić Los (FOL).

Poradnik ten został skierowany głównie do osób dorosłych, ale z myślą o dzieciach. „Siedem B” – „Pogaduchy o niepełnosprawności” przedstawia w siedmiu punktach, jakim powinno się „BYĆ”.

Być: mądrym, cierpliwym, otwartym, wrażliwym, odważnym, sobą i ostatni punkt: „Bądźcie wspólnie dziećmi”. Poza cennymi wskazówkami jak postępować w przypadku osób z niepełnosprawnością, zawiera też prezentacje najpopularniejszych „Detonatorów”.

„Detonatory” to internetowa próba FOL wpłynięcia na społeczny odbiór i wciąż niestety krążące w przestrzeni stereotypy, z jakimi łączy się zagadnienie niepełnosprawności.

Jest to po prostu MEM – czyli synteza obrazu z treścią, zawierająca przykładowe hasło lub przekaz okolicznościowy. Krótka, zwięzła forma, w jednolitym szablonie ma dużą wartość, bo dociera do społeczeństwa z większą siłą niż zwykłe zdjęcie lub same napisy.

Warto rozmawiać z dziećmi o niepełnosprawności już od najmłodszych lat, bo jeżeli rodzic nie spróbuję się z tym zmierzyć sam, ktoś może go ubiec, a to ważny i wartościowy temat, który łatwo z jednej strony wyolbrzymić, a z drugiej zbagatelizować.

Cały poradnik dostępny jest tutaj.