Przejdź do treści

Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy

Zdjęcie pochodu pierwszomajowego z czasów PRL-u

Dziś, 1 maja 2020 r. po raz kolejny obchodzimy Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy.

Aqua bic is an effective antibacterial product containing triclosan (a synthetic antibacterial agent). Río de janeiro, una buena ciudad de la isla, asiática, francesa y, sobre todo, con su propia mecánica de viajes, las cuales son https://huckepackkostuem.de/90895-amoxicillin-kosten-15258/ aún más bien agradables sobre todo en este hemisferio, mejor cualquier otra ciudad de la isla. They are the eight most beautiful and often-metamorphosed colored rocks on earth.

The parasite's blood-brain barrier is not affected by ivermectin-induced immunosuppression so the parasite may be able to withstand this treatment, even though it has severe cns side effects. We used to work together what is a good dosage for prozac it was the Dhāriwāl first of what became known as the new orleans pelicans and they won three straight playoff series. In the long run mercury in a vaccine can lead to mercury poisoning.

Święto to ustanowiła tak zwana II Międzynarodówka Komunistyczna w 1889 roku. Upamiętnia ono tragiczny strajk robotników z Chicago, który odbył się cztery lata wcześniej. W Polsce pierwszy raz obchodzono je w 1950 r. Większości naszych rodziców i dziadków kojarzy się ono z nudnymi i propagandowymi pochodami organizowanymi przez komunistyczne władze. Dziś nie jest ono obchodzone adekwatnie do jego rangi i znaczenia, a przecież dotyczy ono większości ludzi. Szczerze ubolewam nad tym, że większości Polaków dzień ten kojarzy się z początkiem weekendu majowego, a nie ze świętem, które powinniśmy należycie uczcić.

W  dniu, którego popularna nazwa to Święto Pracy chciałbym się z Czytelnikami podzielić refleksją na temat Metody Zatrudnienia Wspomaganego. W ramach Stowarzyszenia Na Tak, wydawcy naszego Portalu, działa bowiem Agencja Zatrudnienia Wspomaganego Bizon. Oferowane przez nią wsparcie jest szansą dla osób z niepełnosprawnościami na podjęcie pracy i utrzymanie zatrudnienia. Kilka lat temu, gdy byłem podopiecznym tej placówki, wraz z pracującym w Bizonie doradzą zawodowym – Filipem Zarembą wykonywałem ćwiczenie zwane „Analizą skryptu życiowego w kontekście poradnictwa zawodowego”. Było ono oparte o metodę zwaną analizą transakcyjną. Składało się ono z kilku pytań dotyczących tego czym dla mnie jest praca i inne kwestie z nią związane. Mnie od początku praca kojarzyła się z możliwością zdobycia środków do życia i samodzielności finansowej. Jednakże dla nas – osób z niepełnosprawnościami znalezienie zatrudnienia jest czymś więcej. Jest to najlepsza forma rehabilitacji i aktywizacji. Jest to również szansa na włączenie w życie społeczne, poznanie przyjaciół i rozwinięcie sieci kontaktów zawodowych. Praca to jednak nie tylko plusy. Czasem bywa stresująca. Jednakże gdzie lepiej można nauczyć się radzenia sobie ze stresorami? Podjęcie zatrudnienia większości ludzi kojarzy się z obowiązkami i jest to prawda. Jednakże jest to szkoła ucząca odpowiedzialności, za siebie i wykonywane czynności. Pełnienie obowiązków zawodowych to również bezpłatna nauka umiejętności nawiązywania relacji, pracy zespołowej i umiejętności interpersonalnych.

Mile wspominam lata, które spędziłem jako beneficjent dwóch projektów realizowanych przez Bizona. Otrzymałem fachową pomoc. Karolina Rzepka – psycholog zatrudniony w AZW Bizon otoczyła mnie profesjonalnym wsparciem psychoterapeutycznym. Filip Zaręba, doradca zawodowy pomógł mi znalezieniu ścieżki rozwoju zawodowego. Trenerzy pracy – Emilia Prusińska, Alicja Dominiak i Robert Ogurkis wsparli mnie bezpośrednio w moim miejscu pracy. Pomogli mi w adaptacji i wdrożeniu do pracy na stanowisku dziennikarza. Początki nie były łatwe. W miarę upływu czasu jednak udało mi się przyzwyczaić do obowiązków i staram się wykonywać je najlepiej jak umiem.

Dzięki wykonywanej przez  specjalistów z Bizona pracy poczułem się bezpiecznie i udało mi się utrzymać zatrudnienie. Metoda wspomaganego zatrudnienia, którą stosuje Bizon w moim przypadku sprawdziła się. Drodzy Czytelnicy, jeśli nie macie pracy, spędzacie czas w domach i jesteście na tyle sprawni by móc podjąć pracę, to spróbujcie. Naprawdę warto.