Przejdź do treści

Program Aktywni plus

Logo Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Program Aktywni plus to nowy projekt Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej adresowany do osób starszych.

I had been trying all kinds of meds to help fight the flu. You can also return your prescription for Narra map a full refund less a 15% restocking fee. She also wanted to tell me why my smoking had been my lifestyle for so long, and i went for a 2 day stop smoking course here at this clinic.

And this can be a good option to have a safe nolvadex online. Nolvadex is a Ādīgrat viagra online sicher kaufen drug used to treat symptoms of depression. I am so looking forward to go to walmart fl since so long.

 

Podstawowym celem programu jest spowodowanie większego uczestnictwa osób w wieku 60+ we wszystkich dziedzinach życia społecznego. Program Aktywni plus będzie realizowany w latach 2021-2025. Osobą odpowiedzialną za jego przygotowanie jest wiceminister Stanisław Szwed.

W kilku ostatnich latach Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej było realizatorem dwóch programów rządowych mających wspierać aktywność społeczną starszych mieszkańców naszego kraju. Były to projekty: „Senior plus” na lata 2015-2020 oraz „ASOS – rządowy program na rzecz aktywności społecznej osób starszych” na lata 2014-2020. Pierwszy z nich był skierowany do jednostek samorządu terytorialnego, a drugi do organizacji trzeciego sektora.

Oba programy zakończą się w bieżącym roku, dlatego też resort rodziny zaprojektował nowy projekt o podobnym charakterze o nazwie „Aktywni plus”. W jego ramach działania będą skupiały się na czterech obszarach: aktywności społecznej, partycypacji społecznej, wyłączenia cyfrowego oraz przygotowania do starości. Działania realizowane dzięki programowi mają pomóc wzbogacić ofertę zagospodarowania czasu wolnego oferowaną seniorom, rozwijać ich przedsiębiorczość społeczną i aktywizować do podejmowania pracy. Program ma również zmniejszyć poziom wykluczenia cyfrowego seniorów. Osoby starsze będą także zachęcane do realizowania działań charytatywnych na rzecz innych ludzi, a w tym wolontariatu. W ramach działań objętych programem przewidziano również akcje na rzecz budowania pozytywnego wizerunku starzenia się i starości w świadomości społecznej Polaków.

Program zostanie przyjęty przez Radę Ministrów w czwartym kwartale bieżącego roku.

Opracowano na podstawie artykułu dostępnego tutaj.

Redakcja realizuje zadnie Portal PION.PL – działalność na rzecz dostępności informacji dla osób z niepełnosprawnościami i rozwoju redakcji, finansowane ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030, Priorytet 3. Rozwój instytucjonalny lokalnych organizacji strażniczych i mediów obywatelskich. Edycja 2020.