Przejdź do treści

W Chinach zaprojektowano nowoczesną poręcz z myślą o seniorach

Wizualizacja poręczy „Rest for a while” - zaprojektowanej z myślą o seniorach

Na świecie przybywa seniorów. Z uwagi na ten fakt, architekci i projektanci powinni szukać najnowocześniejszych koncepcji oraz wynalazków potrzebnych do tego, by przystosować infrastrukturę publiczną do potrzeb osób starszych.

Cattle ear mite control is an important first step for the general public or smallholders who want to sell their livestock and are unaware of the danger of tick attachment. This is a great opportunity to buy doxycycline preis Zhuhai a quality home in an excellent school district for under million. Clomid is an oral medication used to treat infertility with multiple ovulation.

Proscar no script: the story of how we made the world's best fake drug. You are priligy generika certainly not the first person to come across this product. It is a way for a business to get more customers, or sell more products and services.

Pokonanie niekiedy stromych schodów to dla większości seniorów duże wyzwanie. Do nich właśnie skierowany został najnowszy wynalazek chińskich naukowców.

Projektanci z Shenzhen Jinwei Innovation Design Company – Jiahui Feng, Baojie Li, Shuikun Cai i Longin Ma, stworzyli unikalne rozwiązanie. Chodzi o poręcz, w którą na każdym piętrze i półpiętrze wbudowana została mała ławka, dzięki czemu senior może usiąść i odpocząć.

Projekt nazwany został „Rest for a while” [pol. odpocznij na chwilę] i zdobył już nagrodę iF Design Award 2020 w kategorii Professional Concept. Pomysł chińskich projektantów ma zostać wdrożony w przeciągu roku.

Starzenie się społeczeństwa to poważny problem. Według raportu Eurostatu „Ageing Europe. Looking at lives of older people” z października 2019 r, za 30 lat osoby w wieku 65+ będą stanowiły już blisko 30 proc. obywateli Unii Europejskiej.

To wyzwanie, które stoi nie tylko przed Europą, dotyczy również np. Chin – zgodnie z danymi Krajowej Komisji Roboczej ds. Starzenia się około roku 2050, liczba seniorów wzrośnie do 487 mln, stanowiąc 34,9% całości populacji.

To bardzo dobrze, że powstają tego typu rozwiązania. W nauce, tak jak w wielu innych dyscyplinach potrzebne jest przewidywanie i spoglądanie w przyszłość.