Adrian Castro wywalczył brązowy medal Mistrzostw Świata w Paraszermierce!
Zawody w tej dyscyplinie odbywają się aktualnie w Iksan w Korei Południowej.Adrian jest dwukrotnym medalistą igrzysk paraolimpijskich, a tym wyczynem potwierdził swoją przynależność do światowej czołówki szablistów.
– Korea to bardzo daleki wyjazd, na pewno wyczerpujący, ale koniec końców szczęśliwy, bo ten brąz smakuje jak złoto – komentował na łamach portalu www.naszesprawy.eu Adrian Castro.
– Miałem trochę przygód przed przyjazdem, zdrowotnie różnie to wyglądało, ale cieszę się, że zdążyłem się z tego wszystkiego wygrzebać, zawalczyć na mistrzostwach i osiągnąć taki rezultat.
Trzeba koniecznie dodać, że nasz szablista trzy miesiące temu przeszedł poważną operację, potem antybiotykoterapię, forma na mistrzostwa świata była więc trochę niewiadomą.
– Muszę przyznać, że czułem się bardzo niepewnie i sam nie wiedziałem, czego się po tych zawodach spodziewać – wyjaśnia nasz szermierz.
Gratulacje! Rozpiera nas duma.