Przejdź do treści

Niebieski Spacer

Plakat promujący wydarzenie zatytułowane niebieski spacer

Autor: Tomasz Wojczak

W najbliższą sobotę, 6 grudnia 2025 roku, o  godzinie 12:00, przy Kolumnie Zygmunta mieszczącej się na Placu Zamkowym w Warszawie odbędzie się zbiórka uczestników wydarzenia zatytułowanego „Niebieski Spacer”.

Wydarzenie to adresowane jest do Rodziców i Opiekunów dzieci ze spektrum autyzmu oraz wszystkich ludzi, którzy chcących pokazać im swoje poparcie. „Niebieski Spacer” to oddolna inicjatywa, która  towarzyszy petycji „Mamy Dość”, którą podpisało około 60 tysięcy ludzi! Przechadzka, której trasa wiedzie ulicami stolicy, to jedna z szans, na to by postulaty zawarte w petycji zostały dostrzeżone i zaprezentowane ogółowi opinii publicznej!

„Niebieski Spacer” został zaplanowany jako wydarzenie o charakterze przyjaznym sensorycznie dla osób z ASD! Spotkanie odbędzie się w Mikołajki i będą towarzyszyć mu świąteczne iluminacje, które wytworzą wyjątkową atmosferę. Organizatorzy przygotowali animacje i atrakcje dla dzieci. W trakcie wydarzenia zaplanowano spektakularne wypuszczenie niebieskich balonów przed Pałacem Prezydenckim.

O to harmonogram i trasa przemarszu „Niebieskiego Spaceru”:

  • o godzinie 12:00 uczestniczki i uczestnicy przechadzki spotykają się pod Kolumną Zygmunta na Placu Zamkowym w Warszawie,
  • około godziny 12:40 osoby biorące udział w wydarzeniu pokonają trasę, na której znajdą się miejsca, takie jak: Ministerstwo Zdrowia, Pałac Prezydencki, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Sejm, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Omawiane wydarzenie jest współorganizowane przez Fundację 515km, Porozumienie Autyzm-Polska i Akcję Demokracja.

Tekst opracowano w oparciu o informacje dostępne tutaj. Grafika wykorzystana w nagłówku pochodzi ze strony dostępnej tutaj.

Dodaj komentarz