Autor: Tomasz Wojczak
Drogie Czytelniczki i Drodzy Czytelnicy, przypominamy Wam, że do 30 czerwca bieżącego roku przedstawicielki i przedstawiciele podmiotów trzeciego sektora, które działają w Poznaniu mają możliwość aktywnego włączenia się w proces tworzenia Programu Współpracy Miasta Poznania z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2027. Propozycje zebrane od poznańskich społeczniczek i społeczników trafią do Wydziałów Urzędu Miasta Poznania i zostaną rozważone w procesie przygotowywania ostatecznej treści Programu.
Program Współpracy to dokument precyzujący zasady polityki realizowanej przez organy administracji publicznej w stosunku do podmiotów sektora pozarządowego. Tworzenie rocznych Programów Współpracy z organizacjami społecznymi to obowiązek każdej Jednostki Samorządu Terytorialnego, który wynika z zapisów Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
Poznańskie NGO-sy, które chcą uczestniczyć w konsultacjach społecznych, czyli pierwszym etapie współtworzenia Programu Współpracy Miasta Poznania z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2027 mogą zrobić to za pośrednictwem formularza, który dostępny jest tutaj.
Treść aktualnego Programu Współpracy Miasta Poznania z organizacjami pozarządowymi można znaleźć tutaj.
Tekst opracowano w oparciu o informacje dostępne tutaj. Grafika wykorzystana w nagłówku została zaczerpnięta ze strony dostępnej tutaj.
