Choinki Jedynki 2020

Plakat promujący akcję Choinki Jedynki 2020

W minioną niedzielę na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia można było usłyszeć charakterystyczne dzwoneczki. Ich dźwięk zwiastował początek 19 edycji Akcji Charytatywnej o nazwie „Choinki Jedynki 2020″.

 

Głównym celem przedsięwzięcia jest udzielnie pomocy podmiotom i organizacjom, które pomagają osobom z niepełnosprawnościami. Akcję odbywa się pod honorowym patronatem małżonki prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

W niedzielę, 18 października tegoroczna edycja akcji „Choinki Jedynki” została zainaugurowana. Ogłoszono konkurs rysunkowy dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do16 lat. Do dnia 18 listopada osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu mogą przesyłać zdjęcia wykonanych prac na specjalną platformę elektroniczną do której link znajduje się tutaj.

Począwszy od dnia 20 listopada wybrane przez Jury rysunki będą omawiane na antenie Programu 1 w audycjach: „Cztery pory roku” (9.00-12.00), „Ekspres Jedynki” (15.00-18.00) oraz w programach weekendowych. Prace oceniać będą  malarze: Aneta Kosin, Marek Jaromski oraz prof. Franciszek Maśluszczak. Autorzy wyróżnionych 20 prac zostaną poproszeni o przesłanie oryginałów do redakcji Programu Pierwszego Polskiego Radia.

W dniach od 30 listopada do 4 grudnia w godzinach od 9.00 do 12.00 prowadzone będą licytacje przedmiotów przekazanych na licytacje przez osoby dorosłe. 5 grudnia odbędzie się Wielki Finał Akcji. W godzinach od 8.00 do 19.30 odbędzie się licytacja 20 prac dzieci, które wygrały w konkursie rysunkowym i 12 prac podopiecznych Fundacji będących beneficjentami Akcji. W tym roku są to Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii Środowiskowej profesora Andrzeja Cechnickiego.

Podsumowaniem Akcji „Choinki Jedynki 2020″ będzie koncert, który w całości będzie można obejrzeć online.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.