Przejdź do treści

Konferencja naukowa Mózg-język-komunikacja

Na zdjęciu mała dziewczynka. Z jej ust wypadają kolorowe litery alfabetu

5 listopada 2021 roku za pośrednictwem platformy Microsoft Teams odbędzie się III Poznańska Konferencja Logopedyczna skierowana do specjalistów w tej dziedzinie o nazwie: „Mózg – język–komunikacja.

Organizatorem wydarzenia jest Pracownia Leksykologii i Logopedii Instytutu Filologii Polskiej UAM w Poznaniu wraz ze Stowarzyszeniem Afazja.

Konferencja jest poświęcona zaburzeniom językowym, które występują zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych. Wśród poruszanych problemów znajdą się zagadnienia dotyczące diagnozy poszczególnych deficytów komunikacyjnych i oceny ryzyka aspiracji u chorych z zaburzeniami połykania. O najnowszych formach prowadzenia terapii autyzmu, zespołu Aspergera, afazji rozwojowej, nabytej (poudarowej) oraz dyzartrii i afazji pierwotnej postępującej w przypadku pacjentów z chorobami neurodegeneracyjnymi (np. z chorobą Alzheimera czy Parkinsona) będą mówić logopedzi oraz psychologowie z różnych polskich ośrodków naukowych: z Gdańska, Krakowa, Lublina, Poznania, Warszawy oraz z ZürcherRehaZentrum w Wald w Szwajcarii” – informują organizatorzy.

Kontakt z organizatorami możliwy jest pod adresami mailowymi: rutkiewi@amu.edu.pl, stowarzyszenie.afazja@o2.pl.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.
Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz