Przejdź do treści

Konkurs „Moje Życie! Twoje Życie?”

Logo konkursu zatytułowanego moje życie twoje życie

Autor: Tomasz Wojczak

Drogie Czytelniczki i Drodzy Czytelnicy, informujemy Was, że nabór prac do konkursu filmowego „Moje Życie! Twoje Życie?” adresowanego do uczniów szkół podstawowych i średnich z powiatu poznańskiego został przedłużony do 31 października 2025 roku.

Omawiane przedsięwzięcie organizowane jest przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu oraz Komendę Miejską Policji w Poznaniu. Organizatorzy inicjatywy zapraszają do udziału w konkursie filmowym osoby mieszkające w powiecie poznańskim będące:

  • uczennicami i uczniami klas szóstych, siódmych i ósmych szkół podstawowych,
  • osobami uczącymi się w klasach pierwszej i drugiej szkół ponadpodstawowych.

Celem omawianego konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do zastanowienia się nad problematyką przemocy i wykluczenia społecznego. Osoby chcące uczestniczyć w konkursie proszone są o przygotowanie krótkich filmów o długości nieprzekraczającej dwudziestu sekund. Filmiki można przygotowywać w zespołach złożonych z od trzech do pięciu osób. Pliki filmowe zgłoszone do konkursu muszą zawierać treści w  twórczy sposób wyrażające refleksje dotyczące przemocy – filmy powinny zawierać  reakcje powstrzymujące hejt i wspierające osoby, które go doświadczyły.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 31 października 2025 roku.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w listopadzie bieżącego roku.

Patronat honorowy nad konkursem „Moje Życie! Twoje Życie?” sprawuje Jan Grabkowski, Starosta Poznański.

Bliższe informacje o konkursie można znaleźć tutaj.

Komunikat o przedłużeniu naboru prac konkursowych dostępny jest tutaj.

Artykuł opracowano w oparciu o informacje znalezione tutaj i tutaj. Grafika wykorzystana w nagłówku została zaczerpnięta przeze mnie ze strony dostępnej tutaj.

Dodaj komentarz