Przejdź do treści

Pracuj z Głową

Na zdjęciu osoba pracująca przy komputerze za biurkiem

Instytut LB Medical wraz z Federacją Przedsiębiorców Polskich organizują kampanię Pracuj z Głową, na rzecz zdrowia psychicznego w miejscu pracy.

„W ramach tej odsłony kampanii będziemy skupiać się na uświadamianiu pracodawców, że należy dbać o zdrowie psychiczne pracowników, gdyż od tego zależy ich produktywność, motywacja do pracy i zaangażowanie. Razem z Federacją Przedsiębiorców Polskich skoncentrujemy się na budowaniu świadomości w tym zakresie angażując wielu partnerów. W ramach kampanii prowadzone będą działania edukacyjne, skierowane zarówno do pracowników jak i pracodawców w formie: materiałów video, podcastów, wywiadów, będziemy też zachęcać do dzielenia się dobrymi praktykami” – czytamy na stronie internetowej poświęconej projektowi Pracuj z Głową.

Zgodnie z danymi dotyczącymi kondycji psychicznej osób pracujących aż 31% Polaków przyznało, że wykonywany przez nich zawód lub atmosfera w pracy negatywnie wpływa na ich samopoczucie psychiczne.

Ponadto, prawie 50 proc. ludzi, biorących udział w badaniu stwierdziło, że ich praca jest stresująca, co jest jednym z powodów, który ma znaczący wpływ na ich kondycję.

Jak wskazują wyniki badania pochodzące z Eurostatu, Polacy spędzają w pracy średnio 33,5 lat. Jest to bardzo długi okres czasu, dlatego warto zadbać o to, by nasza praca przebiegała w zdrowej i sprzyjającej atmosferze. A to zależy od postawy dwóch stron – pracownika i pracodawcy.

Projekt jest niewątpliwie wartościowy i potrzebny. Wiele aspektów rzeczywistości wpływa na nasze zdrowie psychiczne, a jednym z nich bezdyskusyjnie jest praca i atmosfera w niej panująca. W końcu spędzamy za biurkiem sporo czasu.

Warto mieć świadomość wagi tego tematu i wpływu życia zawodowego na prywatne. Myślę, że ta kampania może pomóc tę świadomość podnieść.

Więcej o kampanii można poczytać tutaj

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz