Przejdź do treści

VI edycja kursu AAC – Wspomagające i alternatywne metody komunikacji z dzieckiem

Grafika wykorzystywana w procesie komunikacji osób potrzebujących korzystania z metod wspomagających i alternatywnych

Autor: Tomasz Wojczak

Do 17 lipca 2025 roku Studium Prawa Europejskiego prowadzi rekrutację adresowaną do osób zainteresowanych wzięciem udziału w kursie doskonalącym, który jest zatytułowany „AAC – Wspomagające i alternatywne metody komunikacji z dzieckiem”.

Zajęcia mają na celu usystematyzowanie wiedzy dotyczącej wspomagających i alternatywnych metod komunikacji. Treści poszczególnych zajęć edukacyjnych, które realizowane są w ramach szkolenia  będą dostępne dla uczestniczek i uczestników po zalogowaniu się przez nich na stronę kursu.

Ze strony organizatora pozwolę sobie przedrukować program kursu:

  • wprowadzenie do wspomagających i alternatywnych sposobów porozumiewania się – definicje, rozwój AAC w Polsce i na świecie,
  • diagnoza użytkowników AAC,
  • założenia metodyczne, zgodnie z którymi wdrażane są systemy AAC,
  • przegląd dostępnych systemów komunikacji wspomagającej i alternatywnej,
  • zastosowanie wspomagających i alternatywnych metod komunikacji w terapii dzieci oraz szczegółowa charakterystyka wybranych metod.

Omawiany kurs doskonalący zostanie zrealizowany przy pomocy metody e – learningowej. Materiały szkoleniowe zamieszczane  będą na  Platformie Edukacyjna Moodle).

Zaliczenie kursu ma postać quizów on-line.

Absolwenci szkolenia otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu podpisane przez dyrektora placówki organizującej zajęcia na podstawie § 15 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 6 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175).

Bliższe informacje o cenie kursu i jego realizacji można znaleźć tutaj.

Tekst opracowano w oparciu o informacje dostępne tutaj. Grafikę wykorzystaną w nagłówku zaczerpnięto ze strony dostępnej tutaj.

Dodaj komentarz