Przejdź do treści

Zdrowie psychiczne g/Głuchych i słabosłyszących

Mimo, iż w dniu 31 stycznia 2024 roku zakończył się proces czynnego zgłaszania uczestnictwa w konferencji środowiskowej „Zdrowie psychiczne g/Głuchych i słabosłyszących”, która odbędzie się w Warszawie, wciąż można zgłaszać uczestnictwo bierne, które obejmuje wyłącznie wzięcie udziału w spotkaniu, bez wygłoszenia referatu.

Celem przedsięwzięcia jest podjęcie refleksji i wymiana poglądów na temat  sytuacji osób g/Głuchych i słabosłyszących w dziedzinie zdrowia psychicznego. W trakcie wydarzenia prelegentki i prelegenci zaprezentują uczestnikom przegląd badań naukowych odnoszących się do tego obszaru funkcjonowania osób g/Głuchych i słabosłyszących. Na konferencji podjęta zostanie refleksja na temat dostępności usług medycznych dla osób z dysfunkcjami narządów słuchu. W trakcie wydarzenia omówione zostanie również zagadnienie profilaktyki zdrowia psychicznego osób g/Głuchych i słabosłyszących. Istotnym aspektem omawianego przedsięwzięcia jest stworzenie platformy służącej wymianie doświadczeń dla specjalistów i ekspertów pracujących na rzecz środowiska osób g/Głuchych i słabosłyszących. Konferencja ma również na celu podsumowanie projektu Tarcza psychiczna 2.0, który został  zrealizowany w ramach grantu przyznanego Fundacji Akademia Młodych Głuchych z Funduszu Tutaj Fundacji Ashoka.

Konferencja odbędzie się w piątek dnia 22 marca 2024 r. w stolicy. Wydarzenie jest organizowane przez Fundację Akademia Młodych Głuchych. Uczestniczenie w konferencji jest nieodpłatne. Uwaga! Osoby chcące wziąć udział w wydarzeniu muszą się zarejestrować  przez specjalny formularz dostępny tutaj. Wydarzenie odbędzie się w siedzibie Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń przy ulicy Starej 4. Konferencja odbędzie się w ramach projektu „Tarcza psychiczna 2.0” finansowanego z Funduszu Tutaj Fundacji Ashoka.

O organizatorach:

Celem, dla którego powołana została Fundacja Akademia Młodych Głuchych jest działanie na rzecz kompleksowego rozwoju osób głuchych i słabosłyszących w różnym wieku. Fundacja dąży do usuwania barier wynikających z wady słuchu. Organizacja ta integruje i aktywizuje osoby z dysfunkcjami narządów słuchu w dziedzinach związanych z prowadzeniem działalności:

  • kulturalnej,
  • artystycznej,
  • edukacyjnej,
  • zawodowej,
  • informacyjnej,
  • sportowo -rekreacyjnej.

Dodaj komentarz