Przejdź do treści

Gdzie w Poznaniu znajdziemy komfortki?

Na zdjęciu komfortka

5 maja 2021 – w Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością zapoczątkowana została bardzo cenna akcja pod hasłem „Przewijamy Polskę”.

These products have the potential for significant side effects. The history of the discovery and medical standing order for paxlovid arithmetically use of tetracycline is reviewed. Ho-1 converts heme to biliverdin, which is subsequently converted back to heme by biliverdin reductase; this latter reaction is rate-limiting for.

In order to get the most out of your first few weeks in a new job, it is best to buy nolvadex and clomid as soon as possible. Topical https://villascosa.it/5343-cialis-da-10-mg-costo-1986/ retinoids have been an integral part of cosmetic, reconstructive, and aesthetic medicine for almost two decades. They worked long hours in the fields, had limited access to food, and had no time to save or save for their families.

Na czym polegało to przedsięwzięcie? Chodziło tutaj o zwrócenie uwagi na bardzo istotny problem, godzący w podmiotowość dorosłych Osób z Niepełnosprawnościami:

Każdego dnia ok. 150 tys. dorosłych niesamodzielnych osób w Polsce, w asyście rodziców lub opiekunów, zmienia pieluchomajtki. Robią to często w niehigienicznych i urągających godności warunkach: na podłogach publicznych toalet, aptek lub restauracji, na ławkach w parkach, w samochodach. Chcąc uniknąć takich sytuacji, część osób przez wiele godzin stara się nie jeść lub nie pić, bierze środki ograniczające czynności fizjologiczne albo zostaje w domach… Czas spieszyć na ratunek ich godności!” – czytamy na stronie www.niepelnosprawni.pl.

Z uwagi na ten ogromny problem pięć organizacji pozarządowych, czyli: Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Dorosłych z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym „Żurawinka” z Poznania, Fundacja Mali Siłacze z Krakowa, Fundacja NieOdkładalni z Gliwic, Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki oraz Fundacja Integracja z Warszawy, postanowiło połączyć siły i po prostu działać.

Panie stojące na czele wymienionych wyżej fundacji w ramach akcji dokładają wszelkich starań, by w Polsce utworzona została sieć przestrzeni, gdzie w komfortowych warunkach, nieurągających ludzkiej godności, będzie można wykonać codzienny zabieg higieniczny dorosłej osoby z niepełnosprawnością.

Prezeski zamierzają także zadbać o wypracowanie tak zwanych wytycznych, które miałyby widnieć w: urzędach, instytucjach, placówkach kultury, galeriach handlowych, sklepach wielkopowierzchniowych, multipleksach, biurowcach, na dworcach, w parkach, na szlakach turystycznych, stacjach benzynowych itp., czyli miejscach przestrzeni publicznej, z których niepełnosprawni mają prawo korzystać w pełni i bez obawy o niewłaściwe warunki. Przewodniczące chcą także zawalczyć o zmianę prawa, które zapewne miałoby uwzględniać opisywane w artykule aspekty.

Mija już ponad rok od zapoczątkowania tej cennej inicjatywy. Pomimo że piszę stale o różnych przedsięwzięciach, tutaj zaskoczyła mnie jednak skala problemu, który do tej pory (o ile się nie mylę) bywał przemilczany.

Gratuluję odwagi i determinacji inicjatorkom, cieszy mnie fakt, że przedsięwzięcie spotkało się z tak dużym odzewem. Po ponad 12 miesiącach mamy realne efekty akcji!

Komfortki w Poznaniu można znaleźć już w:

  • Centrum Inicjatyw Rodzinnych
  • Starym ZOO
  • Rusałka Restauracja – widok ze smakiem
  • Fundacja PETRA Senior
  • Stowarzyszenie Potrafię Więcej
  • Stowarzyszenie Żurawinka
  • Jest w Poznaniu również plenerowa komfortka ufundowana przez Fundację Integracja, którą nieodpłatnie wypożycza organizatorom imprez i otwartych wydarzeń Fundacja „FANARI”.

Bardzo cieszy mnie fakt, że akcja przynosi efekty. Trzymam kciuki za jej dalsze rezultaty. Przewijamy Polskę!

Dodaj komentarz