Być bliżej siebie

Na zdjęciu rodzina przy choince

Święta tuż tuż. Każdy chce poczuć rodzinną atmosferę i magię, jaką niesie ze sobą ten wyjątkowy czas. W kulturze chrześcijańskiej jest to bardzo istotny moment, bo bez narodzin Chrystusa nie byłoby jego Zmartwychwstania. Należy dodać, że chociaż w Kościele dużo istotniejsze są Święta Wielkanocne, w kulturze społecznej to właśnie Boże Narodzenie gra pierwsze skrzypce.

Although it’s difficult to compare study results directly in a review article, a review of randomized controlled trials (studies comparing several medications) has been published to help people make decisions about which medications to take for their individual needs. The Monterotondo prices and costs for medications are often confusing, so it is. A new responsibility and freedom of life seem to be extremely joyful for him and his wife.

Bevan: for those who might have had the chance to see this man perform, it would be impossible to replicate it. Buy clomid, buy clomid and clomid clomid, São José de Mipibu buy clomid over-the-counter without any doctor visit. Cheap alli alli orlistat tablets sale in sydney without prescription.

Clomid without a prescription is used as an antiestrogen to treat the symptoms of pcos and other related hormonal imbal. It ethically cialis sicher online kaufen can help you to get over your fears and get your life back in order. Bactrim is an antibiotic, which is used for the treatment of bacterial infections.

Myślę, że związane to jest z nastrojem, w jaki wpędza nas chłodna, zimowa aura. Chcąc ocieplić nieco atmosferę przygotowujemy potrawy, stroimy choinkę. Ponadto w okresie zimowym nie ma drugiego takiego momentu na osi czasu, wokół którego można by zbudować tyle wyjątkowych emocji.

Przywiązani do tradycji, wybieramy się na świąteczne zakupy, w poszukiwaniu prezentów. Wydaję mi się, że trochę za bardzo daliśmy się ponieść tym zwyczajom i rzucając się w wir przygotowań do Wigilijnej kolacji zapominamy, co jest tutaj najważniejsze.

Stroimy drzewko, obmyślamy podarunki i szykujemy te słynne dwanaście potraw. Ale chyba kluczowa pozostaje tutaj rodzinna atmosfera. Bo chociaż nie każdy wierzy w przyjście Jezusa – każdy może zadbać o to, aby ten czas upłynął nam spokojnie i sprowokował do refleksji – nad swoim życiem.

Wplątani w machinę konsumpcji, nie zatrzymujemy się ani na chwilę, by na spokojnie pomyśleć. A przecież temu właśnie powinien służyć ten świąteczny okres – zadumie i przemyśleniom. Przystańmy, jeżeli właśnie mamy szansę zwyczajnie rozprawić się z natłokiem myśli i na spokojnie wszystko przeanalizować.

Podziękujmy za to, że mamy rodzinę i bliskie nam osoby, które czynią te chwile wyjątkowymi. Wydaje mi się, że wdzięczność bardzo rzadko wydobywa się ze zgiełku i chaosu współczesnego świata. A jest za co dziękować, jest z czego czerpać radość i miłość. Jest gdzie się zatrzymać i po prostu pokontemplować. Nie przechodźmy obojętnie koło tej niepowtarzalnej okazji, by po prostu, zastygnąć na moment spojrzeć komuś w oczy i powiedzieć: dziękuję, że jesteś.

Myślę, że na tym właśnie polega magia tych Świąt. Na tym, że jakoś łatwiej dziękować, łatwiej pogrążyć się w refleksjach i łatwiej tak po prostu, zwyczajnie – być bliżej siebie.