Dzień Dziecka w Poznaniu – oferta kulturalna

Rysunek przedstawiający chłopca i dziewczynkę z psem na tle słońca i napisu Dzień Dziecka

1 czerwca 2019 r. obchodzić będziemy Dzień Dziecka. Co można tego dnia robić w stolicy Wielkopolski? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą przygotowaną na to święto przez poznańskie instytucje kulturalne.

Oto harmonogram najciekawszych naszym zdaniem wydarzeń:

– 1 czerwca o godzinie 11:00 Brama Poznania zaprasza na oprowadzanie z okazji Dnia Dziecka – Wyprawę z Mieszkiem. W trakcie spotkania Mieszko I opowie dzieciom o realiach życia w średniowieczu.

Wydarzenie adresowane jest do dzieci w wieku 5-10 lat wraz z opiekunami.

Oprowadzanie jest bezpłatne. Obowiązują zapisy pod nr tel. 61 647 7634.

Miejsce wydarzenia: Brama Poznania ul. Gdańska 2 w Poznaniu.

– 1 czerwca o godzinie 10:00 Laboratorium Wyobraźni zaprasza na Kosmiczny Dzień Dziecka. W trakcie spotkania jego uczestnicy skonstruują łaziki marsjańskie i wybiorą się w podróż po przestrzeni kosmicznej za pośrednictwem cyfrowego Planetarium.

Bilety kosztują 27 zł i 35 zł.

Miejsce wydarzenia Laboratorium Wyobraźni, ul. Rubież 46 w Poznaniu.

– Na Kosmiczny Dzień Dziecka zaprasza również Empik.

Na osoby chcące wziąć udział w wydarzeniu czekają kosmiczne eksperymenty, warsztaty plastyczne „Ufoludki” oraz czytanie fragmentów literatury o tematyce kosmicznej.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wydarzenie odbędzie się w Empiku przy ul. Ratajczaka 44 w Poznaniu.

– 1 czerwca o godzinie 12:00 Plaża Miejska Wilda organizuje dzień pełen aktywności stworzonych specjalnie dla dzieci. Hasło przewodnie spotkania brzmi „Plaże Świata”. Uczestnicy w plażowym klimacie przeniosą się do Meksyku, Afryki oraz Azji.

Wstęp jest bezpłatny.

Plaża Miejska Wilda mieści się przy ul. Piastowskiej 71 w Poznaniu.

–  Już 31 maja 2019 r. o godzinie 12:30 Kino Pałacowe zaprasza na projekcję filmu „Dzień czekolady”. Jest to intrygująca ekranizacja pełnej magii książki Anny Onichimowskiej, która opowiada o przygodach Moniki i Dawida.

Kino Pałacowe mieści się przy ul. Św. Marcin 80/82 w Poznaniu.

– W dniach od 31 maja do 2 czerwca 2019 r. Palmiarnia Poznańska oraz Flytrap Factory prezentować będą Wystawę Roślin Owadożernych.

Bilety można nabyć w cenie 10 zł (normalny) i 7 zł (ulgowy).

Palmiarnia Poznańska mieści się przy ul. Matejki 18 w Poznaniu.

– 1 czerwca o godzinie 18:00 Teatr Animacji zaprasza dzieci w wieku powyżej 7 lat na spektakl „La La Lalki”. Jego widzowie poznają odpowiedź na pytanie „Jakie tajemnice skrywa w sobie magazyn pełen teatralnych lalek?”.

Bilety można nabyć w cenie 25 i 35 zł.

Teatr Animacji w Poznaniu mieści się przy ul. Święty Marcin 80/82.

To najciekawsze naszym zdaniem propozycje poznańskich instytucji kulturalnych na Dzień Dziecka inne można znaleźć na stornach: www.poznan.pl/mim/events/dziecko,c,44520/, https://czasdzieci.pl/poznan/wydarzenia, https://pik.poznan.pl/dzien-dziecka-w-poznaniu/.