Przejdź do treści

Dziś premiera

pomieszczenie za oknem zieleń przy oknie stoi ubrany na czarno człowiek

Maja Kleczewska pokaże dziś w Poznaniu premierę spektaklu „Hamlet”. Wśród realizatorów także – Łukasz Chotkowski, Zbigniew Libera i Marcin Koszałka. W swoim spektaklu opowiadają o stosunkach polsko-ukraińskich.

„Hamlet”, przygotowany przez poznański Teatr Polski, wystawiany będzie w budynkach zabytkowej Starej Rzeźni. Do przestrzeni sztuki będzie można dołączyć w dowolnym momencie i w dowolnej chwili ją opuścić. Spektakl będzie „otwarty” dla publiczności przez kilka godzin i tak jak w galerii sztuki, widzowie sami zdecydują, które fragmenty historii chcą zobaczyć i usłyszeć.

Tytułową rolę gra Roman Lutskyi – ukraiński aktor mieszkający w Polsce.

Struktura „Hamleta” Mai Kleczewskiej pozwoli widowni poruszać się swobodnie po sali wraz z aktorami – postaciami sztuki. Widz, w sposób indywidualny, podda się wpływom aktorów, nowych mediów, muzyki współczesnej, wielości bodźców płynących z odbioru świata.

Jednocześnie sztukę będzie mogło obserwować do 200 osób.

Po premierze, kolejne spektakle zaplanowano od soboty na 5 dni – 8,9,11,12,13.06. Codziennie „Hamlet” rozpocznie się o 18:00 i 20:30.

Garść informacji, które są istotne dla widzów wybierających się na spektakl:

· miejsce grania spektaklu: STARA RZEŹNIA ul. Garbary 101/111

· Teatr nie gwarantuje miejsca parkingowego

· dojazd do przystanku tramwajowego Małe Garbary liniami tramwajowymi o numerach: 17, 8, 4, 3;

· dojazd do przystanku autobusowego Grochowe Łąki liniami autobusowymi: 147, 151, 160 163, 167, 174, 176;

· dojazd do przystanku autobusowego Małe Garbary liniami autobusowymi: 147, 151, 160 163, 167, 174, 176;

· przed spektaklem widzowie będą proszeni o dopełnienie formalności  związanych z procedurą wypożyczenia słuchawek, które są nieodłączną częścią spektaklu (podpisanie oświadczenia w związku z udostępnieniem słuchawek