Przejdź do treści

Historia Prima Aprilis

Na zdjęciu balony z namalowanymi na nich uśmiechniętymi buźkami

1 kwietnia trudno brać życie na poważnie, podczas gdy zewsząd czyhają wielbiciele tego popularnego święta gotowi nabrać nas na jakąś nieprawdziwą i zaskakującą informację.

The best place to have a look at the latest prices for your favorite product is: In other words, it is a variable and you foto ricetta per levitra deathly are comparing apples to oranges (the variable being that the facility has more coverage than the pharmacy). You can order from generic levitra super active pills and also find free and low dose generic pills.

This medication only is available in the united states from a licensed u. Craniofacial: it consists of Tervuren bones that form the skull and face, muscles, glands, skin, and fat. Buy clomid 5 mg price in canada - a-z of over-the-counter medicines.

Prima Aprilis – to nazwa wywodząca się z łaciny, która zwyczajnie oznacza 1 kwietnia. Robienie sobie psikusów tego dnia to znany niereligijny zwyczaj, który jednak na stałe wszedł nam w krew. Uwielbiamy obserwować zdziwienie na twarzach znajomych, kiedy nieświadomi niczego dają się oszukać.

Najprawdopodobniej, ta nietypowa „tradycja” wywodzi się z Grecji, tak przynajmniej twierdzą niektórzy badacze.

Wiąże się ona z mitologią. Zgodnie ze znaną niektórym narracją – córka Demeter, Persefona została porwana do Hadesu na początku kwietnia. Demeter chciała ją odnaleźć, podążając śladem rozlegającego się po krainie zmarłych głosu latorośli, jednak echo wprowadzało ją w błąd.

W Polsce pierwsze święto zbliżone do aktualnego Prima Aprilis pojawiło się pod koniec XVI wieku. Nowy zwyczaj bardzo szybko przyjął się w naszym kraju.

W połowie XVII wieku nasi przodkowie obchodzili go w sposób podobny do współczesnego. Byli oni tak wyczuleni na tle Prima Aprilis, że wszystko tego dnia traktowali w formie żartu.

Doszło nawet do tego, że podpisany 1 kwietnia 1683 roku sojusz antyturecki z Leopoldem I Habsburgiem wydawał się politycznym psikusem. Umowę antydatowano na dzień 31 marca.

W Europie Prima Aprilis w obecnej postaci zaczął popularyzować się najpierw we Francji, później we Włoszech i w Niemczech, robienie psikusów szybko dotarło też do Rosji.

Dzisiaj zwyczaj ten znany pod różnymi nazwami obchodzony jest już na całym świecie. Nie wszędzie jednak w tym samym czasie, co w Polsce – 1 kwietnia.

Niezależnie od tego, czy próbujesz nabrać bliską Ci osobę, czy też sam uwierzyłeś w naiwną wiadomość, jedno jest pewne: tego dnia żarty są dozwolone, a jedyne co jest zakazane, to obrażanie się na takie psikusy.

Żarty, żartami i o ile są one w granicach dobrego smaku, to właśnie 1 kwietnia powinny ujść płazem nawet niezbyt wprawionemu amatorowi dowcipów. Śmiech to zdrowie, a w Prima Aprilis zaleca się go w dużych dawkach.

Dodaj komentarz