Obchody Dni Gmin w Powiecie Poznańskim

Logo powiatu poznańskiego napis Powiat Poznański z lewej z zielony kwadracik i niebieskie serduszko

W najbliższych dniach w powiecie poznańskim Dni Gminy świętować będą mieszkańcy Swarzędza, Dopiewa, Tarnowa Podgórnego, Puszczykowa, Suchego Lasu, Czerwonaka, Kleszczewa, Lubonia i Pobiedzisk.

W dniach od 14 do 16 czerwca odbędą się obchody Dni Gminy Swarzędz. W piątek, 14 czerwca zaplanowano dla mieszkańców najludniejszej gminy powiatu imprezę taneczną. Zagrają Power Play, Dance Nation, Gromee, Gregory DJ oraz Sławomir. W sobotę, 15 czerwca wystąpią na swarzędzkiej scenie gwiazdy muzyki rockowej – Luxtorpeda i Coma. W ostatnim dniu obchodów będzie można posłuchać takich grup jak Tulinki Band, Filip Lato  i  Big Cyc. Dla miłośników jazdy na rowerze przygotowano Rowerowe Show i Rowerową Akademię.

Od 14 do 16 czerwca świętować będą również mieszkańcy gminy Tarnowo Podgórne. Pierwszego dnia obchodów odbędzie się uroczysta gala i wręczenie wyróżnień dla młodzieży. Dzień później na scenie w Tarnowie Podgórnym wystąpią Cleo, klauni Ruphert i Rico, Czarodzieje To My, Dead Pixels, Pan Panicz oraz grupa Varius Manx z Kasią Stankiewicz. Po muzycznych atrakcjach odbędzie się widowisko typu światło i dźwięk. Ostatniego dnia będzie miał miejsce Aeropiknik, podczas którego będzie można zobaczyć ekspozycję sprzętu lotniczego, wziąć udział w balonowym treningu oraz wypróbować symulatory.

15 czerwca Dni Gminy odbędą się w Suchym Lesie. Impreza będzie  miała charakter jubileuszowy. W tym roku obchodzona jest 20 rocznica ustanowienia gminnych symboli – herbu, flagi i pieczęci. Na scenie zagra dowodzona przez Kazika Staszewskiego grupa Kult. Wystąpią również raper Mezo i Robert Wojciechowski Band. Podczas festynu mieszkańcy gminy będą mogli bawić się, robić zakupy i zdobywać informacje w 3 strefach – sportowej dla dzieci i młodzieży, handlowej oraz promocyjno-sponsorskiej. Odbędzie się również pokaz animacji dla najmłodszych.

Od 15 do 16 czerwca obchodzone będą Dni Gminy w Puszczykowie. Kayah będzie gwiazdą pierwszego dnia imprezy. Anita Lipnicka ze swoim zespołem The Hats wystapi na scenie w niedzielę, 16 czerwca. Podczas święta odbędą się mistrzostwa Puszczykowa w Mölkky. Jest to fińska gra plenerowa łącząca kręgle, bule i darta. Hasło wydarzenia brzmi „Naładuj życiowe akumulatory”.

15 i 16 czerwca w gminie Pobiedziska, na plaży przy Jeziorze Biezdruchowo z okazji Dni Pobiedzisk odbędzie się Jarmark Piastowski. Największymi gwiazdami pierwszego dnia wydarzenia będą Michał Szpak i Czadoman.  W trakcie Dni Pobiedzisk odbędą się mecze piłkarskie dla młodzieży, pokazy ratownictwa, kajakarskie zawody oraz rodzinny rajd rowerowy. Ostatniego dnia święta gminy Pobiedziska zagrają 4Dreamers, Reggaeside, Halina Benedyk i Marco Antonelli oraz Smolasty. Mieszkańcy będą mogli odwiedzić akademię rowerową, poćwiczyć jogę, pobiec w Biegu Przed Zachodem Słońca lub przejść się Aleją Pasjonatów.

W sobotę, 22 czerwca odbędzie się finał Dni Gminy Dopiewo. Scena będzie znajdować się przy ulicy Łąkowej i Wyzwolenia w Dopiewie. Głównymi gwiazdami wieczoru będą Edyta Górniak i Michał Szpak. Pomiędzy nimi dopiewskiej publiczności zaprezentują się uczestnicy projektu muzycznego o nazwie „Tribute To Amy Winehouse”. Wystąpią również: Orkiestra Dęta Gminy Dopiewo, wraz z Grupą Dopiewskich Mażoretek, Chór Gminy Dopiewo „Bel Canto” i tancerze „Activus Taniec i Fitness”. Wydarzenie zakończy się imprezą taneczną z DJ-em. Przygotowano  też atrakcje dla dzieci takiej jak animacje, dmuchańce, „Akademię Rowerową”, warsztaty taneczne z Grupą „Swing Craze”, a także zajęcia drukarskie i papiernicze z pracownikami Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa.

Dni Gminy Kleszczewo odbędą 22 czerwca w Kleszczewie i 7 września w Tulcach. W ostatniej z wymienionych miejscowości odbędzie się festyn o nazwie „Żegnamy Wakacje”. W Kleszczewie 22 czerwca zagra legenda polskiej sceny rockowej – grupa IRA. Ponadto będzie miało miejsce przedstawienie teatralne dla dzieci. Odbędą się również występy przedszkolaków i zespołu Kleszczewianie. Wydarzenie zakończy pokaz fajerwerków i zabawa taneczna z For You Team Swaison & Tomaj. Dla najmłodszych przygotowano park dmuchańców i ciekawe animacje.

Żródło informacji można znaleźć tutaj.