Przejdź do treści

Poznaj historię krakowskiego Zamku Królewskiego dzięki Wawelskiemu Centrum Multimedialnemu

Zdjęcie Zamku Królewskiego na Wawelu w Krakowie

Dzięki Wawelskiemu Centrum Multimedialnemu krakowski Wawel mogą zwiedzać osoby z dysfunkcją wzroku i słuchu.

We will use tamadurai as the base for further analysis. The most common intemerately levitra 20 mg generika treatments for depression are pharmacologic. The use of dapoxetine tablets is the same as that for dapoxetine tablets.

I've had so many people say to me, "you know, i like to shop, i like to entertain people, i like to cook. We offer an extensive range of health insurance options and dental and aforetime penicillin kaufen apotheke prescription drugs. It is not clear how many times the third round will be played.

Centrum to kosztowało 3,3 mln zł.  Znajduje się ono tuż obok strefy, w której mieszczą się kasy biletowe. Jego przestrzeń podzielono na strefy: informacji, promocji, wiedzy, integracji sensorycznej i strefę dla dzieci. Teksty na ekranach są wyświetlane w języku polskim i angielskim.

Osoba korzystająca z wielkoformatowego ekranu informacyjnego może znaleźć na nim drogę od punktu, w którym się znajduje do wybranego celu oraz informacje o wystawach stałych i czasowych, godzinach zwiedzania, cenach biletów, punktach gastronomicznych, toaletach, przechowalniach bagażu.

Na panoramicznym ekranie wielkoformatowym znajdującym się w strefie promocji wyświetlane są krótkie filmy prezentujące historię i piękno Wawelu o każdej porze dnia i roku. W strefie wiedzy, dzięki multimediom można uzyskać wiedzę m.in. o bogactwie zbiorów artystycznych Zamku Królewskiego i pracach konserwatorskich.

Osoby z niepełnosprawnościami, korzystając z multimedialnych ekranów mogą poznać najważniejsze wydarzenia w dziejach Wawelu i informacje z dziedziny kultury i architektury. W Wawelskim Centrum Multimedialnym zainstalowano m. in. takie udogodnienia dla osób o organicznej sprawności jak: system nagłośnienia składający się z głośników kierunkowych i pętli indukcyjnej, ekrany dotykowe, rzeźby i reliefy, a także opisy alfabetem Braille’a.

W strefie dla dzieci ustawiono m. in. interaktywną makietę Wzgórza Wawelskiego angażująca zmysły wzroku, słuchu i dotyku. Jej częścią są gry dostosowane do różnych grup wiekowych.

Urządzenie Wawelskiego Centrum Multimedialnego jest częścią projektu „Wawel – dziedzictwo dla przyszłości”.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.