Przejdź do treści

NGO, samorządy gminne i powiatowe zwiększajcie swoją dostępność przy pomocy PFRON tak jak UG w Wągrowcu

logo państwowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych

Urząd Gminy Wągrowiec to kolejna instytucja publiczna z obszaru województwa wielkopolskiego, która wykorzystała wsparcie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na poprawę swojej dostępności architektonicznej.

Wągrowiecki urząd gminny uzyskał od Funduszu wsparcie w ramach „Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III”. Dzięki temu w środku budynku niniejszej instytucji samorządu terytorialnego oddano do użytkowania nowoczesny dźwig osobowy. Poza windą dodatkowo zostało utworzone nowe miejsce postojowe dla osób z niepełnosprawnościami. Ponadto utwardzono teren w obrębie dojścia do budynku Urzędu Gminy.

Na realizację opisanych wyżej inwestycji dofinansowane wągrowiecki Urząd Gminy pozyskał ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wsparcie w łącznej kwocie 93 500 zł.

Przypominamy, że Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2023 roku realizuje trzecią edycję „Program wyrównywania różnic między regionami”. Projekty i wnioski samorządów powiatowych dotyczące dofinansowań w obszarach B, C, D, F i G programu przyjmowane były w okresie od 1 grudnia 2022 r. do 1 marca 2023 roku.

Uwaga! Jak czytamy na stronie Funduszu: “Wnioski zarządców w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych dotyczące obszaru A programu oraz samorządów gminnych i powiatowych oraz organizacji pozarządowych dotyczące obszaru E programu, przyjmowane są w trybie ciągłym”.

Przypominamy, że w przypadku obszaru A i obszaru E programu projektodawca składa wniosek bezpośrednio do właściwego terytorialnie Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, zgodnie z Zasadami dotyczącymi wyboru, dofinansowania i rozliczania projektów dotyczących obszaru A i obszaru E programu.

Program “Wyrównywania różnic między regionami” realizowany jest w roku bieżącym po raz trzeci. Jest to znakomita szansa dla organizacji pozarządowych i samorządów gminnych i powiatowych na zwiększenie dostępności w praktycznie każdej dziedzinie życia społecznego. Do tej pory w ramach projektu wykonano modernizacji wielu budynków użyteczności publicznej i domów wielorodzinnych. Kibicujemy tej inicjatywie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych od samego początku i liczymy na to, że inicjatywa ta będzie realizowana również w następnych latach. Dzięki niej bowiem poprawiają się warunki życia osób z niepełnosprawnościami na terenie całego kraju.

Więcej o programie i jego obszarach A, B, C, D, E tutaj.

Dodaj komentarz