Przejdź do treści

Pływalnie dostępne dla wszystkich!

Grafika z napisem dostępna pływania i zajęcia dla osób ze szczególnymi potrzebami, Fundusze Europejskie dla rozwoju społecznego.

Autor: Tomasz Wojczak

Do poniedziałku, 26 maja 2025 roku przyjmowane są zgłoszenia na spotkanie on-line dotyczące konkursu, w ramach którego można pozyskać środki na poprawę dostępności usług oferowanych przez pływalnie i realizację zajęć ruchowych w wodzie dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Omawiany konkurs adresowany jest do:

  • Jednostek Samorządu Terytorialnego,
  • samorządowych jednostek organizacyjnych,
  • spółek prawa handlowego posiadających osobowość prawną stworzonych przez Jednostki Samorządu Terytorialnego.

Uwaga! Każdy z wnioskodawców ubiegających się o dotację musi być właścicielem pływalni!

W ramach omawianego konkursu można uzyskać środki na:

  • realizację szkoleń dotyczących dostępności dla personelu pływalni,
  • przeprowadzenie działań audytowo-doradczych w zakresie zwiększenia dostępności pływalni,
  • działania poprawiające dostępność pływalni, takie jak tworzenie niezbędnej infrastruktury i adaptacja budynków lub pomieszczeń,
  • organizację zajęć na pływalni, które adresowane będą do osób ze szczególnymi potrzebami w każdym z przedziałów wiekowych.

Omawiane spotkanie informacyjne odbędzie się w środę, 28 maja 2025 roku w godzinach od 10:00 do 12:00. Spotkanie zostanie zrealizowane zostanie za pomocą aplikacji Microsoft Teams. Kody pozwalające na wzięcie udziału w spotkaniu zostaną wysłane indywidualnie do osób, które prześlą zgłoszenie na adres poczty elektronicznej: Konkurs.Dostepnosc@mfipr.gov.pl.

Uwaga! Na podany wyżej adres poczty elektronicznej można także przesyłać pytania odnoszące się do zapisów zawartych w regulaminie konkursu.

Rozstrzygnięcie Konkursu zaplanowano na czwarty kwartał 2025 r.

Wniosek o dotacje należy składać za pomocą systemu SOWA EFS. Jest to  narzędzie informatyczne służące do obsługi procesu składania wniosków o środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w perspektywie finansowej 2021–2027. By złożyć wniosek w aplikacji należy założyć konto użytkownika na stronie internetowej www.sowa2021.efs.gov.pl.

Poziom dofinansowania projektu, które pochodzi ze środków Unii Europejskiej i środków budżetu państwa wynosi 100%. Zatem wniesienie wkładu własnego nie jest wymagane. Minimalny koszt realizacji projektów, to suma w wysokości jednego miliona złotych. Maksymalny koszt realizacji przedsięwzięć zgłaszanych do konkursu nie może przekroczyć kwoty pięciu milionów złotych.

Omawiane spotkanie informacyjne dotyczy działania 3.3 „Systemowa poprawa dostępności” FERS realizowanego w ramach Konkursu numer FERS.03.03-IZ.00-001/25.

Uwaga! Szczegółowe informacje dotyczące realizacji wspomnianego Konkursu dostępne są na stronie tutaj.

 

Tekst opracowano na podstawie informacji zaczerpniętych ze stron dostępnych tutaj i tutaj.

Grafika do nagłówka pochodzi z drugiej z wymienionych stron.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz