Przejdź do treści

Polityki (nie)dostępności

Plakat informujący o wydarzeniu Polityki (nie)dostępności

W dniach od 24 do 31 lipca poznańska Galeria Miejska Arsenał zaprasza na debatę zatytułowaną Polityki (nie)dostępności.

Dostępność to termin, który stał się słowem kluczem w świecie kultury, sztuki i administracji. Instytucje kultury i sztuki dzięki wymogom nałożonym na nie przez ustawę umieszczają na swoich stronach internetowych deklaracje dostępności i unowocześniają swoje witryny www. W trakcie debaty Polityki (nie)dostęności poznamy odpowiedź na pytanie: Czy dostępność nie stała się tylko kolejnym odgórnym wymogiem do spełnienia, czy może jest dla instytucji kultury i sztuki czymś więcej? Postawienie tego pytania jest ważne w kontekście lockdownów związanych z pandemią. W ich trakcie duża część wydarzeń została przeniesiona do Internetu, a co się z tym wiąże tylko niewielka ilość imprez była dostępna dla osób niedowidzących lub niedosłyszących, ludzi niewidomych, seniorów i dzieci. Przeniesienie spotkań w przestrzeń wirtualną nie załatwiło sprawy, odwrotnie, niedostępność była jeszcze bardziej widoczna.

W wydarzeniu wezmą udział goście z zagranicy. Będzie ono tłumaczone na język polski. Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć audiodeskrypcję, którą przygotują Remigiusz Koziński, Fundacja Otwieramy Kulturę i Sztukę i Vera Berlinova.

Debata odbędzie się dzięki wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Niemieckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Więcej informacji na stronie organizatora tutaj.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz