Przejdź do treści

Powiedz to prościej

Grafika towarzysząca warsztatom Powiedz to prościej

Urząd Miasta Poznania zorganizował dla swoich pracowników cykl warsztatów zatytułowanych „Powiedz to prościej”.

Za treść merytoryczną zajęć odpowiadała profesor Karolina Ruta-Korytowska z Zakładu Gramatyki Współczesnego Języka Polskiego i Onomastyki na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM. Zainteresowania badawcze osoby prowadzącej warsztaty koncentrują się na  komunikacji z osobami niesłyszącymi. W czterech kolejnych spotkaniach, które odbyły się w formule online, wzięli udział urzędnicy przygotowujący komunikaty dla mieszkańców stolicy Wielkopolski. Zainteresowanie szkoleniem przerosło oczekiwania organizatorów. Na pierwsze zajęcia z cyklu zgłosiło się 200 osób. Byli to nie tylko pracownicy Urzędu Miasta Poznania, lecz również osoby zatrudnione w  miejskich jednostkach organizacyjnych, takich jak Poznańskie Centrum Świadczeń, Miejska Pracownia Urbanistyczna, Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ, Zarząd Transportu Miejskiego, szkoły, przedszkola, instytucje i domy kultury w Poznaniu.

Osoby biorące udział w szkoleniach poznały standardy prostej polszczyzny ze szczególnym odniesieniem do języka urzędowego. Umożliwi im to pisanie tekstów łatwiejszych do zrozumienia, dzięki czemu będą one skuteczniejsze i krótsze. Urzędnicy poznali standard ETR i dowiedzieli się również, jak pisać, by ich komunikaty były się dostępne dla wszystkich Poznaniaków.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz