Poznańska Parada Pokoleń

Baner reklamowy Poznańskiej parady pokoleń złożony z napisu zawierającego nazwę tego wydarzenia, jego datę - 1 czerwca oraz napis Tysiące Baniek Mydlanych na tle bąbelków. Z prawej strony znajduje się zdjęcie Starego Rynku

1 czerwca 2019 r. na poznańskim Starym Rynku i Placu Wolności odbędzie się hucznie obchodzone zakończenie 7 edycji Poznańskich Dni Rodziny.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:30 na płycie Starego Rynku. Pod Ratuszem seniorzy będą czytać dzieciom bajki. Tuż po jednej z wizytówek naszego miasta – tzw. „pokazie poznańskich koziołków” o godzinie 12:10 spod Ratusza wyruszy Poznańska Parada Pokoleń. Jej uczestnicy otrzymają 1000 balonów i taką samą liczbę akcesoriów do puszczania baniek mydlanych. Barwny korowód dotrze na Plac Wolności, gdzie na poznaniaków oczekiwać będą kolejne atrakcje.

Będą to w szczególności występy muzyczne. O godzinie 13:10 wystąpi grupa MamaMia Show, która zaśpiewa największe przeboje ABBY. O 14:00 brytyjski muzyk Peter Moss zagra koncert na ukulele. Następnie Studio Teatralne Blum wystawi spektakl zatytułowany „Blumowe Piosenki”. Punktualnie o godzinie 15:00 czołowi artyści scen poznańskich i łódzkich przedstawią największe przeboje operetkowe. O godzinie 16:10 koncert da zespół Negativ. O 17:00 swe największe przeboje poznańskiej publiczności zaprezentuje Mieczysław Szcześniak. W pobliżu sceny mieszkańcy stolicy Wielkopolski będą mogli skorzystać z porad trenerów, którzy podpowiedzą im, jak dbać o aktywność fizyczną.

Wydarzeniom tym towarzyszyć będą obchody rocznicy pierwszych po II wojnie światowej częściowo wolnych wyborów. Odbyły się one w czerwcu 1989 roku. Z tej okazji o godzinie 16:00 odbędzie się degustacja ważącego 89 kilogramów Tortu Wolności, mającego kształt mapy Poznania. O godzinie 18:30 w Teatrze Polskim prezentowany będzie dokument „Opowieści Okrągłego Stołu”. Jego autorem jest Piotr Bikont. Bilety na pokaz tego filmu można od 29 maja 2019 r. odbierać w Kasie Teatru Polskiego przy ulicy 27 Grudnia 8/10  oraz w Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy ulicy Ratajczaka 44  w godzinach od  10:00 do 18:00.