Sprawność fizyczna nie determinuje piękna

Na zdjęciu Madeline Delp - finalistka wyborów Miss Karoliny Północnej w USA

Przybliżę dzisiaj historię Madeline Delp – kobiety, poruszającej się na wózku inwalidzkim, która nie straciła ducha walki i znalazła się w finale Miss Karoliny Północnej.

Madeline Delp ma 25 lat i zmaga się z niepełnosprawnością. Mimo tego okazała się pewną kandydatką o silnym charakterze i woli współzawodnictwa. Dziewczyna wzięła udział w wyborach Miss Karoliny Północnej, podczas których udało jej się dostać do ścisłej dziesiątki! Kobieta nie spoczywa jednak na laurach, bo już zdradziła, że ma plany startować ponownie w przyszłym roku. Być może zajdzie jeszcze wyżej?

Ta przepiękna dziewczyna prócz sukcesu, jakim jest znalezienie się w czołówce konkursu, może pochwalić się czymś jeszcze – tytułem „Miss Sympatyczności”, który został przyznany właśnie jej. Pokazała jury oraz widzom konkursu piękności, że ma silną osobowość i pomimo trudności, jakie musiała przejść w ciągu swojego życia potrafi wygrywać i co więcej, przełamywać stereotypy na temat ogólnie przyjętego kanonu piękna oraz te odnoszące się do osób z niepełnosprawnościami.

Madeline przeżyła groźny wypadek samochodowy, gdy miała 10 lat. W wyniku tego zdarzenia zapadła w śpiączkę. Po przebudzeniu lekarze poinformowali ją, że jest sparaliżowana od pasa w dół. Zrozumiała, że jej życie diametralnie się zmieni, ale postanowiła nie załamywać się i pokazała światu wielkiego ducha walki.

Kiedy usłyszała, że powinna wziąć udział w konkursie piękności dla osób na wózkach, była zaskoczona. Nie wiedziała, że takie pokazy są organizowane… W 2017 roku została Miss USA w konkursie dla osób na wózkach i zjeździła całe Stany Zjednoczone, zarażając innych ludzi swoim pozytywnym nastawieniem i uśmiechem, który nie schodził jej z twarzy.

Podróże po kraju były dla Delp ogromną przygodą i źródłem pewnego rodzaju dopingu… Postanowiła powalczyć ze swoimi słabościami i stanąć do rywalizacji z pełnosprawnymi dziewczynami – w ten sposób podniosła sobie poprzeczkę, biorąc udział w wyborach Miss Karoliny Północnej. Mimo naturalnego stresu i zdenerwowania, dziewczyna zachowała zimną krew i nie pozwoliła, by niepełnosprawność była dla niej jakąkolwiek przeszkodą w realizacji zamierzonego celu… Można nawet powiedzieć, że to właśnie ta „niepełnosprawność” stała się jej największą motywacją, by dalej działać, nie poddawać się zbyt łatwo.

Madeline doskonale wie, jak ważne dla innych osób na wózkach inwalidzkich jest to, co robi. Dziewczyna pokazuje, że ograniczenia można przezwyciężać, a jak sama mówi: „sprawność fizyczna nie determinuje piękna i poczucia atrakcyjności”

Następnym celem Madeline jest wygranie konkursu Miss USA – dałoby to ogromną nadzieję osobom z niepełnosprawnością i stałoby się jawnym potwierdzeniem tezy Madeline, że niepełnosprawność nie musi odbierać kobietom poczucia atrakcyjności i piękna, które noszą w sobie…

https://nypost.com/2019/11/13/woman-in-wheelchair-wins-miss-congeniality-in-north-carolina-pageant/?fbclid=IwAR20G3FmsyVyEUjOzPYREwwRNhLKs3rbzUXxO4zRpb0ezC0uxB6nRT5QTa8