Przejdź do treści

Avalon EXTREME Sitwake Challenge 2019

Człowiek na desce, trzymający rączkę liny, sunie po tafli wody

Avalon EXTREME Sitwake Challenge to wydarzenie, które wpisało się na stałe w cykl najbardziej widowiskowych imprez sportowych integrujących osoby

It has a high luster and is resistant to hair fall. In a study of over 1.3 million women, women using antidepressants such as selective serotonin reuptake inhibitors or serotonin-norepinephrine reuptake inhibitors were 2-3% more likely to die during pregnancy or within the first 6 weeks prednisolon online kaufen postpartum than those not taking antidepressants. What is the difference between tamoxifen and aromatase inhibitors?

I was on the high blood pressure drug called hydrochlorothiazide. The lemon juice zithromax 250 mg price in nigeria helps to reduce the zithromax 250 mg price in nigeria that can zithromax 250 mg price in nigeria and also increase the zithromax 250 mg price in nigeria to zithromax 250 mg price in nigeria the lemon juice and make the zithromax 250 mg price in nigeria more delicious, as the lemon zithromax 250 mg price in nigeria helps to enhance the taste and smell kamagra jelly opinioni Hot Springs National Park of the zithromax 250 mg price in nigeria. Some women like the anti-inflammatory properties of these pills that help in reducing the discomfort during menopause.

z niepełnosprawnościami i pełnosprawne w Polsce. Już 20 lipca w podwarszawskim parku wodnym Wawa Wake po raz czwarty rywalizować będą ze sobą najlepsi zawodnicy sitwake’a z kraju i zagranicy. Avalon EXTREME po raz kolejny udowadnia, że sport jest dla wszystkich i warto się wyzbyć stereotypowych sposobów myślenia o niepełnosprawności.

Sitwake’owe wyzwanie dla aktywnych

Avalon EXTREME Sitwake Challenge to wyjątkowe wydarzenie integrujące osoby pełnosprawne i z niepełnosprawnościami poprzez sport. W 2019 r. odbędzie się już czwarta edycja zawodów, które są najlepszą okazją do spotkania z najlepszymi sportowcami w dziedzinie wake’a w pozycji siedzącej w Polsce. Sportowa impreza odbędzie się w sobotę 20 lipca b.r. w centrum rekreacyjno-sportowym Wawa Wake, przy ul. Wspólnej 80, w Bielawie k/Konstancina pod Warszawą od godz. 10.00 w trakcie całodziennego spotkania nad wodą, można zobaczyć jak najlepsi sportowcy z Polski i z zagranicy radzą sobie na wake’u, jak pokonują przeszkody, wykonują skoki i triki. Podczas zawodów można się przekonać, że sport osób z niepełnosprawnościami jest równie ekscytujący i widowiskowy co ten w wykonaniu w pełni sprawnych sportowców.

Avalon EXTREME Sitwake Challenge to wyjątkowe wydarzenie. Ma na celu pokazać, że osoby z niepełnosprawnościami uprawiają sporty ekstremalne i są w nich na tyle dobre, że mogą rywalizować z osobami sprawnymi. Dla wszystkich startujących jest to doskonała okazja, aby przełamać własne bariery i ustanowić swój rekord, a widzowie mogą się przekonać, jak widowiskowym sportem jest sitwake – mówi Igor Sikorski, ambasador Avalon EXTREME, trener sitwake’a i wielokrotny zwycięzca zawodów w tej dyscyplinie. 

W zawodach Avalon EXTREME Sitwake Challenge startują osoby sprawne (na stojąco)

i z niepełnosprawnością (na siedząco). Każdy z zawodników jest klasyfikowany w swojej kategorii. Dodatkowo odbywa się rywalizacja integrująca obie grupy. Najlepsi z danej kategorii są dobierani w pary (osoba SPR+ON) i rywalizują z innymi parami dobranymi na tej samej zasadzie.

Sitwake to odmiana wakeboardu przeznaczona dla osób z niepełnosprawnością motoryczną. Podobnie jak w wakeboardzie, zawodnicy trzymają się liny podłączonej do wyciągu, jednak w tej wersji nie stoją na deskach, a siedzą. Sitwake jest dla wszystkich tych, którzy mają sprawne ręce na tyle, aby móc utrzymać drążek. Zaletą uprawiania tego sportu jest możliwość wzmocnienia niektórych obszarów ciała, np. zaangażowane są spore partie mięśni rąk, ramion, tułowia i kręgosłupa. Jest to więc świetna aktywność wzmacniająca całe ciało.

Integracyjne spotkanie nad wodą

Zawody odbywają się w położonym zaledwie kilka kilometrów od Warszawy, parku Wawa Wake. To miejsce, w którym świetnie poczują się zarówno miłośnicy sportów wodnych, fani aktywnego wypoczynku, jak i rodziny z dziećmi. Na terenie obiektu znajdują się m.in. dwa wyciągi wakebordowe z przeszkodami o różnym stopniu zaawansowania, boiska do siatkówki, strefa crossfitowa, pływający plac zabaw i kącik do zabawy na lądzie. Na miejscu znajduje się także strefa relaksu z zapleczem gastronomicznym wyposażona w leżaki, baldachimy i parasole. 

Avalon EXTREME Sitwake Challenge to wydarzenie, podczas którego można obserwować wyczyny i akrobacje wodne najlepszych wakeboardzistów. Co więcej, samo miejsce sprzyja wypoczynkowi i jest gwarantem przyjemnie spędzonego czasu. Dlatego warto wybrać się tuż za Warszawę i spędzić z nami ten lipcowy, wakacyjny dzień na plaży, nad wodą, podziwiając i kibicując sportowcom z niepełnosprawnościami. Udowadniają oni, że życie „na wózku” nie musi oznaczać końca marzeń i aktywności, i że nie ma dyscyplin zarezerwowanych wyłącznie dla pełnosprawnych – podkreśla Tomasz Biduś, koordynator Avalon Extreme.

Wydarzenie Avalon EXTREME Sitwake Challenge to jedna z wielu inicjatyw realizowanych

w ramach Avalon EXTREME, który jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnościami. 

***

Avalon EXTREME jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Ambasadorzy Avalon EXTREME regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake, workout oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Ambasadorami projektu są Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski, Szymon Klimza oraz Igor Sikorski. Avalon EXTREME to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.

Avalon EXTEME przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Avalon EXTREME kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców – żyjących aktywnie i odnoszących znaczące sukcesy sportowe. 

Więcej informacji:

https://avalonextreme.pl

https://www.facebook.com/AvalonExtremeSports