Przejdź do treści

Bezpłatne badania słuchu dla najmłodszych

Grafika, promowanie darmowych badań słuchu dla dzieci.

Fundacja Avalon zachęca do wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach słuchu oraz konsultacji logopedycznej dla dzieci.

Konsultacje odbędą się w środę 24.01.2024, w siedzibie Fundacji Avalon w ramach Centrum Aktywnej Rehabilitacji przy ul. Domaniewskiej 50A w Warszawie.

Do badań rodzice mogą zgłaszać dzieci w wieku 0-18 lat, po wcześniejszej rejestracji pod numerami 22 349 97 71, 796 324 328 lub drogą mailową pod adresem fundacja@fundacjaavalon.pl.

Badanie zmysłu słuchu będzie miało miejsce w godzinach 9:00-17:00, długość trwania wizyty to 30 minut. Limit miejsc wynosi 15.

Prowadzącą badanie będzie Martyna Szajbner, protetyczka słuchu, która już od 17 lat pomaga osobom niedosłyszącym oraz popularyzuje wiedzę na temat niedosłuchu. Ukończyła studia w zakresie edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną, co pomaga w pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami.

Podczas konsultacji protetyczka słuchu przeprowadzi:

  • Wywiad lekarski – ustalenie potrzeb słuchowych;
  • Otoskopię – badanie pozwala ustalić, czy uszy są wolne od woskowiny i ocenić stan błony bębenkowej;
  • Tympanometrię – badanie ucha środkowego, które pozwoli ocenić, czy ucho jest zdrowe, czy wymaga konsultacji laryngologicznej.

Konsultacja logopedyczna potrwa w godzinach 9:00-20:00, długość trwania wizyty wynosi od 30 do 60 minut, limit miejsc to 11.

Konsultację logopedyczną przeprowadzi logopedka projektu Avalon Kids, pracująca w Centrum Aktywnej Rehabilitacji Weronika Witecka, która jest specjalistką w terapii artykulacji, umiejętności komunikacyjnych, płynności i rozumienia mowy, koncentruje się na kształtowaniu i usprawnianiu komunikacji oraz umiejętności językowych pacjentów.

Wykorzystuje ona metody miofunkcjonalne wraz z manualnymi.

W trakcie konsultacji logopedka Weronika Witecka przeprowadzi:

  • Wywiad logopedyczny – określenie problemu komunikacyjnego;
  • Ocena budowy i sprawności narządów mownych – badanie języka, warg, podniebienia twardego i miękkiego, mięśni sfery orofacjalnej wpływających na artykulację;
  • Ocena funkcji prymarnych – sprawdzenie toru oddechowego i w miarę możliwości typu połykania;
  • Ocena rozumienia mowy i reagowania na polecenia – badanie rozumienia pojedynczych wyrazów, prostych i złożonych poleceń.
  • Ocena artykulacji i emisji głosu – badanie umiejętności nawiązywania kontaktu, zasobu słownika, umiejętności formułowania myśli i odpowiedniego dysponowania powietrzem w czasie artykulacji. Badanie wymowy polega na nazywaniu przez dziecko obrazków.

W imieniu Fundacji Avalon zachęcamy do udziału w badaniu.

Dodaj komentarz