Przejdź do treści

Masz kontrolę nad HPV. Skorzystaj z programów szczepień

Obecnie 118 samorządów w całej Polsce prowadzi programy szczepień przeciw HPV. Chodzi tutaj o działania zapobiegające i profilaktyczne.

This pharmacy is one of the worst examples of pharmacy ripoff. Please know that i am not trying to levitra 10 mg kaufen ohne rezept Cuautitlán Izcalli pass blame for my mistakes. I can not find any evidence of this drug in the system, i am on the latest batch of nolvadex.

The drug was designed to treat breast cancer, lung cancer, and melanoma. You deafly have to take the supplement in order not to lose weight and keep the weight on. If you take zantac between bedtimes, you may have to take it earlier.

Wirusy HPV związane są z powstawaniem stanów przednowotworowych i nowotworowych szyjki macicy, ale nie tylko, bo również nowotworów zlokalizowanych w innych miejscach, takich jak szyja, głowa, przełyk oraz odbytnica.

Związek między zakażeniem wirusem HPV a chorobami nowotworowymi stwierdzono już dawno temu – za jego odkrycie prof. Herald zur Hausen otrzymał w 2008 r. nagrodę Nobla.

Szczepionka przeciw HPV jest zatem szczepionką przeciwwirusową, która może skutecznie ochronić przed zachorowaniem na przykład na raka szyjki macicy, gardła, jamy ustnej czy prącia.

Warto pamiętać, że infekcje wirusami HPV są często bezobjawowe i nie istnieje na nie jakiekolwiek remedium. Najlepszą obroną przed nimi są szczepienia.

-Niemożliwe jest nabycie naturalnej odporności, czyli tej związanej z przebyciem choroby. Ilość przeciwciał po przejściu przez chorobę jest zbyt mała, by uchronić przed ponowną infekcją. Oznacza to, że ta sama osoba może zakazić się kilka razy wirusem HPV.

Należy dodać, że po przyjęciu szczepionki miano przeciwciał jest 1000-10 000 razy większe niż po infekcji. Oznacza to utworzenie bariery ochronnej, zapobiegającej dostaniu się wirusa HPV do organizmu. Szczepionki są bezpieczne i dobrze tolerowane.

Z programów bezpłatnych szczepień można skorzystać z ramienia samorządów, które podjęły się ich realizacji.

Szczegółowe zasady, jak można wziąć udział w badaniach profilaktycznych można znaleźć w Internecie pod adresami stworzonymi dla miast, powiatów czy gmin.

Gdyby pojawiły się pytania warto skontaktować się z jednostką organizacyjną również telefonicznie lub po prostu udać się do siedziby urzędu czy starostwa.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz