Ministerstwo Zdrowia podejmuje rozmowy z fizjoterapeutami

Kobieta rehabilituje leżącego na kozetce mężczyznę

Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że jak najszybciej przyjrzy się blisko 400 porozumieniom zakładającym zmianę płac dla fizjoterapeutów, diagnostów i elektroradiologów. Z początkiem nowego tygodnia odbędą się rozmowy z wspomnianymi grupami zawodowymi – poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

For most online orders, you will receive an order confirmation within 2 business days via email or through the secure online checkout. The drug azithromycin is used to Longyearbyen treat bacterial infections. Generic medicines are manufactured under a new name.

But like what can i do now, like i need to work because i just got out of the box and. It is best to avoid taking this drug with any other drug that is contraindicated with vardenafil preisvergleich belatedly cystic fibrosis, like pancreatic enzymes. Nexium works by interfering with the cell wall of bacteria.

Minister spotkał się we wtorek, 24 września, z reprezentantami tych profesji, które domagają się wzrostu wynagrodzenia.

Fizjoterapeuci i diagności powrócili od 23 września br. do przerwanego w maju protestu, a po spotkaniu z resortem zdrowia deklarują, że go nie zawieszają, a wręcz namawiają do jego rozszerzenia.

Resort zdrowia zobowiązał się po spotkaniu, że do piątku przejrzy porozumienia pod kątem zawartych tam kwot i regulacji. Jak przypomniał minister zdrowia w I półroczu około 230 jednostek podpisało porozumienia zmieniające wynagrodzenia, a od 1 lipca, zależnie od grupy zawodowej, pomiędzy 300 a 400 podmiotów.

Ustaliliśmy z grupą biorącą udział w spotkaniu, że przejrzymy pod kątem kwot wszystkie te porozumienia. Z naszych danych wynika, że (…) 70 procent podmiotów otrzymało podwyżki jeżeli mówimy o fizjoterapeutach – powiedział minister Szumowski.

Podkreślił, że dane te są rozbieżne z tym, co przedstawia związek, bo według nich „te procenty są mniejsze”.

Dodał, że ma nadzieję, że dyrektorzy „są w stanie znaleźć jakieś środki na te porozumienia”.

– Mamy kolejne zadeklarowane ponad 100 podmiotów, które powiedziały, że są w trakcie rozmów i chcą takie porozumienia zawrzeć – podkreślił, dodając, że jest świadomy tego, że „to długa droga zanim nastąpi pełna satysfakcja tych pracowników z pracy i płacy”.

 Opisywane grupy zawodowe domagają się wzrostu wysokości płac, bezpłatnych szkoleń, rzetelnej wyceny świadczeń, szybkiego dostępu pacjenta do fizjoterapeuty i braku limitów na badania laboratoryjne oraz poprawy wynagrodzeń i warunków pracy dla innych zawodów medycznych. Obecnie akcja protestacyjna polega na wykorzystywaniu przez nich urlopów, zwolnień lekarskich i rezygnacji z nadprogramowych godzin pracy.