Przejdź do treści

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

Plakat promujący Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Polsce plakat zawiera niebiesko pomarańczowe tło po lewej stronie biało czerwone kółko wewnątrz napisy World Para Atheltics European Championsships Bydgoszcz 2020 i osoba poruszająca się na rowerze dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami po prawej stornie plakatu napis Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Polsce

Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski (IPC) zadecydował, że w 2020 r. światowe Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy odbędą się w Bydgoszczy.

 

To prestiżowe wydarzenie sportowe odbędzie się w dniach 3-7 czerwca 2020. Areną zmagań sportowców będzie stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka. Impreza odbędzie się trzy miesiące przed rozpoczęciem Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio. Mistrzostwa w Bydgoszczy będą siódmą edycją światowych Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy. Wydarzenie to raz pierwszy zostało rozegrane w 2003 roku w holenderskim Assen.

Organizatorem Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy jest Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”. Patronat nad wydarzeniem objął Polski Komitet Paraolimpijski.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.