Autor: Martyna Sergiel
Marta Nawrocka – Pierwsza Dama złożyła niedawno deklarację, że zamierza wspierać przedsięwzięcia profilaktyczne odnośnie walki z wczesnym wykrywaniem raka piersi.
Dbajmy o siebie, badajmy się – zwróciła się podczas spotkania z przedstawicielkami klubów Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”.
Marta Nawrocka zorganizowała w Pałacu Prezydenckim uroczyste zebranie z reprezentantkami klubów Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”.
Wszystko z uwagi na przypadający w październiku Polski Dzień Walki z Rakiem Piersi.
– Jesteście prawdziwymi bohaterkami codzienności. Macie wielką odwagę dzielić się swoim doświadczeniem, dawać nadzieję kobietom, które walczą o powrót do zdrowia – powiedziała Pierwsza Dama.
– Sama nie doświadczyłam choroby nowotworowej, ale wśród moich bliskich są kobiety, które zmagały się z rakiem piersi i bardzo dobrze wiem, jak ważna jest obecność drugiego człowieka, jego wsparcie, rozmowa z nim. Dlatego będę wspierać wszystkie inicjatywy profilaktyczne – zadeklarowała.
Marta Nawrocka podkreśliła również, że z dumą zgodziła się na funkcję ambasadorki walki z rakiem piersi.
– To wielki zaszczyt, że mogę wspierać i reprezentować kobiety, które nie tylko walczą z chorobą, ale też dotyka je samotność i brak zrozumienia – powiedziała Pani Prezydentowa cytowana na łamach portalu www.rynekzdrowia.pl .
– Niech ten różowy październik, miesiąc świadomości raka piersi niesie nam nadzieję – skwitowała Marta Nawrocka.
Opracowano na podstawie: https://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Nawrocka-bede-wspierac-wszystkie-inicjatywy-profilaktyczne-zwiazane-z-wykrywaniem-raka-piersi,276848,14.html.
Zdjęcie w nagłówku autorstwa Grzegorza Jakubowskiego KPRP.